Образившись на судовий позов, у Мелітополі влаштували чистку ринку зовнішньої реклами від трьох операторів
07.11.2019   //   1 Переглядів

Запорізьке територіальне відділення АМКУ зобов’язало виконавчий комітет Мелітопольської міської ради поновити дозволи на розміщення зовнішньої реклами трьом учасникам ринку, рекламні конструкції яких почали демонтувати одразу після виграного ними судового процесу проти Мелітопольської міськради. Про це свідчить рішення Відділення від 23 жовтня.

У червні минулого року виконавчий комітет Мелітопольської міської ради Запорізької області визнав нечинними дозволи на розміщення зовнішньої реклами підприємцеві Анатолію Крючкову, а також ПП «Браво» та рекламного агентства «Стар».

У спірному рішення виконком зіслався на результати судового процесу за позовами тих же Крючкова, «Браво» та «Стар» проти Мелітопольської міської ради і потребу виконати рішення суду.

Дійсно, у квітні 2018-го згадані учасники ринку у судовому порядку добились визнання нечинними двох рішень Міськради та одного рішення виконкому Ради, які регулювали діяльність на ринку зовнішньої реклами Мелітополя.

У суді позивачі посилалась на те, що завдяки прийнятим рішенням, Мелітопольська міська рада постійно втручається у їхню діяльність, зокрема, безпідставно непродовжує строки дії дозволів, погрожує демонтажем.

Суд погодився з доводами позивачів, що спірні рішення Мелітопольської міськради були прийняті з порушенням порядку, адже напередодні їх прийняття не був оприлюднений аналіз регуляторного впливу, не проводились жодні громадські слухання тощо.

У відповідь на це виконком Мелітопольської міськради і прийняв рішення №125, текст якого стосувався демонтажу рекламних конструкцій виключно трьох учасників ринку.

Згідно з рішенням, металеві конструкції підприємця Крючкова та підприємств «Браво» і «Стар» мали бути демонтовані у зв’язку з їх розміщенням без належно оформленої дозвільної документації. Йшлось загалом про 121 рекламний засіб.

Антимонопольники встановили, що станом на початок 2018 року на території Мелітополя було встановлено сумарно 297 рекламних конструкцій, при цьому, протягом червня на виконання рішення №125 комунальники демонтували 56 конструкцій, тобто, 18,9% із загальної кількості.

В результаті, підприємець Крючков взагалі вибув з ринку – усі його рекламні конструкції були демонтовані, тож 2 серпня 2018-го він був змушений припинити діяльність, як ФОП.

Дослідивши матеріали справи, Запорізьке тервідділення АМКУ вирішило, що дії виконавчого комітету Мелітопольської міськрада є антиконкурентними, а саме – обмежують конкуренцію на ринку розміщення зовнішньої реклами в межах Мелітополя.

Антимонопольники зобов’язали відповідача припинити порушення шляхом поновлення дії спірних дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

Нагадаємо, з 2008 року головою Запорізького ОТВ АМКУ є заслужений юрист Олександр Білий.