«Укртатнафта» Коломойського вперше за десятиліття виграла чверть мільярда залізниці на дизель
06.11.2019   //   1 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 4 листопада за результатами тендеру уклала угоду з ПАТ «Укртатнафта» про постачання дизельного палива до кінця року на 238,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 10 тис т дизпалива Євро 5 по 23 859 грн. за тонну.

Як і раніше, ціна дизелю прив’язана за формулою до курсів валют в день рознарядки і світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки.

За даними видання «EnKorr», розрахункова ціна для залізниці вперше нижча за середню ціну дизелю на гуртовому ринку, яка в день аукціону 17 жовтня складала 24 880 грн./т.

За специфікацією, виробником буде сама «Укртатнафта» або нафтопереробні заводи Білорусі, Литви, Греції, Італії, Туркменістану, Індії, Туреччини, Ізраїлю, Угорщини.

Гарантійний строк зберігання складає рік з дати виготовлення не раніше травня.

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 5% від їхньої вартості.

Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 254,81 млн грн.

«Укртатнафта» Ігоря Коломойського виграла дизельний тендер «Укрзалізниці» вперше за останні десять років. Однак у серпні-вересні 2019 року ТОВ «Оіл-Трейд 2018», яке використовувало один номер телефону з ТОВ «Альянс Еволюшн» з орбіти Коломойського, отримало таких підрядів на 750,47 млн грн. Перед тим востаннє фірми з групи Коломойського отримували настільки великі державні підряди на поставку палива у 2014 році, коли Коломойський був губернатором Дніпропетровщини. Що ж до конкретно «Укрзалізниці», то раніше «приватівці» постачали їй паливо востаннє ще під час прем’єрства Юлії Тимошенко.

Конкурентами були ТОВ «Торум» із групи Грановського-Адамовського, ТОВ «Альянс Енерго Трейд» Романа Адамова, ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджану, ПП «ОККО Контракт» Віталія Антонова і ТОВ «Анвітрейд», пов’язане з оточенням Віктора Медведчука – нардепа і голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», кума президента Росії Володимира Путіна.