«Укртрансгаз» відписав «Нафтогазу» 2 мільярди на технологічний газ за формулою
04.11.2019   //   171 Переглядів

Філія «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Укртрансгаз» 30 жовтня уклала чотири угоди з державним ПАТ «НАК «Нафтогаз України» про постачання природного газу для забезпечення виробничо-технологічних потреб та балансування на загальну суму 1,98 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На жовтень замовили 0,30 млрд куб. м газу. Ціна за тисячу кубометрів у день підписання угод складає 6 324 грн. Протягом жовтня ціна за тисячу кубометрів розраховуватиметься за формулою зі прив’язкою до звіту ICIS Heren Europian spot gas markets щодо зміни котирувань ціни газу на німецькому газовому хабі NetConnect Germany (NCG).

Передбачена оплата протягом 122 днів (чотирьох місяців) після місяця передачі газу.

Таким чином, початкова ціна за угодами на 4% нижча від жовтневого тарифу «Нафтогазу» для промисловості за умови післяплати, який становить 6 550 грн. за тисячу кубометрів.

Закупівлі провели за скороченою переговорною процедурою через нагальну потребу у зв’язку з надзвичайною ситуацією державного рівня. Замовник повідомив, що в травні оголосив відкриті торги щодо 0,88 млрд куб. м газу, але вони не відбулись через нестачу учасників. У липні було повторно оголошено відкриті торги щодо 1,20 млрд куб. м газу, але учасників знову не вистачило. Станом на 24 вересня замовник мав укладені договори щодо 71,00 млн куб. м газу, що є недостатнім для забезпечення потреби на жовтень.

На думку замовника, надалі дотримання строків відкритих торгів може призвести до припинення транзиту газу в Європу і транспортування газу для споживачів України.

Тому «Укртрансгаз» звернувся до Державної служби України з надзвичайних ситуацій із проханням кваліфікувати ситуацію на об’єктах газотранспортної системи як надзвичайну ситуацію державного рівня. ДСНС відповіла йому, що визнала її такою ще в червні.

За даними «Прозорро», із травня донині «Оператор ГТС України» не укладав угод щодо техногазу за результатами відкритих торгів. У липні він підписав договір з «Нафтогазом» на суму 2,96 млрд грн. за переговорною процедурою через нагальну потребу, як і зараз.

Як повідомлялося раніше, голова АМКУ Юрій Терентьєв розпорядився почати справу про закупівлю «Укртрансгазом» газу за завищеною ціною у 2017-2018 роках в «Нафтогазу».

Нещодавно в АМКУ працевлаштувались вихідці з системи «Нафтогазу» Дзвенислава Сорохан та Євгеній Нацвін-Степанов (детальніше читайте в новині «В нафтогазовий відділ АМКУ прийшли вихідці з «Нафтогазу», по якому АМКУ веде розслідування»).