«Сумихімпром» замовив Фірташу газ на 58 мільйонів майже за прайсом «Нафтогазу»
04.11.2019   //   206 Переглядів

ПАТ «Сумихімпром» 24 жовтня уклало угоду з ТОВ «Хім-Трейд» про постачання природного газу на 58,40 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На листопад замовили 8,10 млн куб. м газу за попередньою оплатою по 7 020 грн. за тисячу кубометрів. Це майже дорівнює листопадовому промисловому тарифу ПАТ «НАК «Нафтогаз» за умови передоплати, який становить 7 033 грн. за тисячу кубометрів.

Створений у лютому 2018 року київський «Хім-Трейд» на чолі з Євгенієм Городецьким належить австрійській компанії «Зангас Хок Унд Тієфбау ГмбХ» Дмитра Фірташа.

Державний «Сумихімпром» із часів Януковича контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа.

Нинішню закупівлю «Сумихімпром» провів без аукціону у «Прозорро», оприлюднивши лише звіт про укладену угоду. Усього з вересня 2016 року завод таким чином підписав договорів на 3,82 млрд грн. із загальної суми угод у 4,69 млрд грн. Вартість більшості з них перевищувала поріг для замовників у розумінні закону «Про публічні закупівлі» на товари і послуги у 200 тис грн., після якого потрібно проводити відкриті торги на одному з авторизованих у «Прозорро» майданчиків.

Акції «Сумихімпрому» належать Фонду державного майна. Проте «Сумихімпром» не вважається замовником за законом «Про публічні закупівлі», бо підпадає під виняток про здійснення діяльності на промисловій чи комерційній основі, а отже, не зобов’язаний проводити відкриті торги у «Прозорро». При цьому паралельно підприємство все ж проводило інші закупівлі шляхом аукціону в «Прозорро». Так, загалом із вересня 2016 року завод роздав 46,42 млн грн. за процедурою «відкриті торги» і 824,73 млн грн. за процедурою «відкриті торги з публікацією англійською мовою», проте у серпні-вересні 2017 року остаточно перестало користуватися цими процедурами.