Суд забетонував трирічний тендерний «бан» уже для двох «дорлідерівців»
02.11.2019   //   227 Переглядів

Касаційний господарський суд залишив без задоволення скаргу ТОВ «БК “Дорлідер”» у справі про скасування рішення АМКУ щодо штрафу компанії за тендерні змови із ТОВ «БК Дорсервіс» у 2015-му.  Про це свідчить постанова суду від 22 жовтня.

Суд вирішив, що доводи, викладені у відзиві Комітету на касаційну скаргу, ґрунтуються на обставинах, встановлених у розгляді справи судами попередніх інстанцій та відповідають нормам матеріального і процесуального права. Постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Йдеться про судове оскарження одного із двох рішень АМКУ від 28 грудня 2017 року, яким «Дорлідеру» за порушення конкурентного законодавства у вигляді спотворення результатів трьох тендерів було відведено 18,08 млн грн штрафу, а «Дорсервісу» – 11,66 млн грн. Організаторами розіграних компаніями торгів виступили управління дорожнього господарства Одеської міськради, САД у Чернівецькій області та САД у Сумській області.

Відзначимо, що судовий процес щодо неправомірності цього ж рішення регулятора за позовом «Дорсервісу» також завершився. 4 червня цього року Касаційний господарський суд прийняв рішення на користь Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, що у межах рішення із пакету прийнятих 28 грудня АМКУ оштрафував також БК «Дорлідер» та ПП «Південьдортех» за розіграш ще трьох тендерів на загалом 8,01 млн грн. Усі троє відповідачів за результатами розслідувань Комітету були внесені до так званого «чорного списку» тендерних порушників (детальніше про доведення змови у матеріалі «Механіка змови: одеські «Дорлідери» на допитах»).

Одноосібним власником ТОВ «БК “Дорлідер”» є Хачик Амірханян. 19 червня цього року АМКУ ще раз відправив у трирічний тендерний бан БК «Дорлідер» за тендерні змови зі ще одним підконтрольним Амірханяну підприємством – «Полтавабудцентром», а самого Амірханяна, який якраз перебував у Комітеті, затримали працівники СБУ. 22 липня Амірханян вийшов з-під арешту під заставу

Нагадаємо, за даними голови АМКУ Юрія Терентьєва «Полтавабудцентр» був найбільш активним скаржником щодо публічних закупівель 2018 року.

«Минулого року до Комітету було подано майже 170 скарг на будівництво доріг. Внаслідок низької якості підготовки документації та помилок в діях замовників переважна більшість цих скарг була задоволена», – коментував Терентьєв.

Як повідомляли «Наші гроші»,«Полтавабудцентр» знесла низку «заточок» у тендерній документації Служб автодорог різних областей, за рахунок яких у кожному з регіонів роками «тендеряться» конкретно визначені підприємства. По факту знесення цих «заточок» в АМКУ фірма почала отримувати державні підряди, вартість яких із 2016 року по сьогодні сягнула більше 2 млрд грн.

Підприємство неодноразово звинувачували в неякісному виконанні робіт, торік СБУ обшукала його офіс.