Суд призначив піврічний арешт лікарю школи-інтернату за підбурювання колеги до $200 хабара за зарахування дитини в заклад
31.10.2019   //   197 Переглядів

Заводський райсуд Миколаєва призначив 6 місяців арешту старшому лікарю загальноосвітньої санаторної школи-інтернат №7 Миколаївської обласної ради Антоніні Іващенко за підбурювання до дачі хабара колезі з обласного управління охорони здоров’я. Про це пише «Преступности.НЕТ» з посиланням на вирок суду від 15 жовтня.

14 квітня 2017 р. поліцейські затримали в службовому кабінеті лікаря під час передачі хабара в $200 доларів США. У поліції відзначали, що гроші були потрібні за підтвердження медичних показників дітей для проходження навчання в одній зі шкіл-інтернатів і за відсутність проблем при засіданні медико-педагогічної комісії. Пізніше з’явилася інформація, що дитячий кардіоревматолог управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА вимагала ці гроші для Іващенко.

У жовтні 2017 року суд затвердив угоду зі слідством, визнав винною обласного позаштатного дитячого кардіоревматолога в отриманні хабара за зарахування дитини в санаторну школу-інтернат і покарав штрафом в 17 тис грн.

У цьому договорі про визнання винуватості лікар також взяла на себе зобов’язання надати свідчення щодо ролі старшого лікаря Миколаївської санаторної школи-інтернату №7 Антоніни Іващенко у вимаганні хабара.

Згідно з матеріалами справи, жінка, яка хотіла влаштувати дитину в школу-інтернат, яка мала захворювання серцево-судинної системи, спочатку звернулася саме до Іващенко, а та виявила відсутність медичної довідки з діагнозом від обласного позаштатного дитячого кардіоревматолога, і направила жінку до своєї колеги. При цьому вона також сказала жінці в наполегливій формі про необхідність заплатити її колезі $200, що дозволить розглядати її дитину у відборі в санаторну школу-інтернат. Коли жінка погодилася, то лікар школи-інтернат зателефонувала кардіоревматологу та повідомила про готовність мешканки Миколаєва заплатити $200. Пізніше цю суму передали кардіоревматолу і поліція затримала лікаря.

Дії лікаря школи-інтернату кваліфікували за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 368 КК України, тобто пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.

Обвинувачена в суді не визнавала свою провину в повному обсязі в інкримінованому злочині.

Тим не менш, суд визнав Антоніну Іващенко винною і призначив покарання у вигляді шести місяців арешту, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки.