«Укргазвидобування» засвітило факт угоди про консультації щодо арбітражу по «Карпатигазу»
29.10.2019   //   245 Переглядів

АТ «Укргазвидобування» 24 жовтня оприлюднило звіт про укладену 11 липня угоду з ТОВ «Ернст Енд Янг» про консультаційні послуги на 6,52 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До серпня 2020 року, тобто на рік замовили консультаційні послуги щодо поточного арбітражного процесу за договором спільної діяльності між «Укргазвидобуванням», ТОВ «Карпатигаз» і компанії «Місен Ентерпрайзіс АБ» («Misen Enterprises AB», Швеція).

Закупівлю провели без торгів, пославшись у протоколі на пункт Регламенту про послуги, можуть бути надані тільки певним виконавцем за відсутності конкуренції та наявної альтернативи. Тендерний комітет дозволив не публікувати договір у «Прозорро» на прохання начальника департаменту внутрішнього контролю та управління ризиками.

Шведська «Misen Enterprises AB» і український «Карпатигаз» є дочірніми фірмами «Misen Energy AB» (Швеція). Раніше ЗМІ писали про причетність до цих фірм Дмитра Фірташа, Сергія Кацуби і Сергія Курченка, однак у «Карпатигаз» від цих зв’язків відбиваються.

Як повідомляла «ЕП», з кінця 2014 року частку в «Карпатигазі» мав також екс-нардеп Микола Мартиненко. У 2015 році, коли «Укргазвидобування» очолював близький до Мартиненка Сергій Костюк, «Карпатигаз» подав позов проти України на $3 млрд. У відповідь «Укргазвидобування» ініціювало арбітражний розгляд справи щодо розірвання договору про спільну діяльність між «Карпатигазом» і «Місен Ентерпрайзіс АБ».

Київська «Ернст Енд Янг» голландської компанії «Ernst & Young (CIS) B.V.» представляє в Україні британську компанію «EY» із так званої «великої четвірки аудиторів».