Морпорт «Южний» заточив під лідерів ринку тендер на оцінку майна за 2 мільйони
29.10.2019   //   148 Переглядів

ДП «Морський торговельний порт «Южний» 22 жовтня оголосило тендер на оцінку своїх активів очікуваною вартістю 2,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Порт планує замовити оцінку активів загальною первісною балансовою вартістю 4,49 млрд грн. до кінця поточного року для цілей складання фінансової звітності за МСФЗ.

У тендерній документації дуже детально й суворо прописані вимоги до учасників.

Учасник повинен мати не менше 20 штатних працівників, з яких не менше семи повинні бути сертифікованими оцінювачами. Із цих семи сертифікованих оцінювачів четверо залучених до надання послуги повинні мати досвід роботи в штаті учасника не менше п’яти років, а один – сертифікат організації-члена Міжнародної федерації бухгалтерів.

Також у штаті має бути не менше двох сертифікованих оцінювачів земельних ділянок.

Ще учасник повинен підтвердити:

  • досвід виконання щонайменше трьох аналогічних договорів на оцінку майна великих держпідприємств для цілей першого складання фінансової звітності за МСФЗ;
  • суму чистого доходу за 2018 рік не менше 3,00 млн грн.;
  • відсутність претензій і судових спорів з боку контрагентів щодо оцінки майна;
  • відсутність в нього й оцінювачів негативних рецензій ФДМУ на звіти оцінки за 3 роки.

До того ж, на сторінці тендеру не згадується слово «оцінка», що ускладнює потенційним учасникам знаходження закупівлі. В описі лота вказано лише «експертна послуга на проведення справедливої вартості активів підприємства для цілей складання фінансової звітності за Міжнародними стандартами фінансової звітності», а в описах тендеру і товару – «консультаційні послуги з питань підприємницької діяльності та управління».

Тендерні пропозиції подаватимуться до 7 листопада. Аукціон призначено на 8 листопада.

Нагадаємо, у 2016 році «Южний» без торгів замовив ТОВ «Делойт і Туш» послуги з незалежної оцінки та тестування на знецінення основних засобів на 960 тис грн. Фірма представляє в Україні компанію «Deloitte» із так званої «великої четвірки аудиторів».