Організаторку харчування учнів звільнили від кримінальної відповідальності за підробку документів за строками давності
28.10.2019   //   200 Переглядів

Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя ухвалою від 3 жовтня за строками давності звільнив від кримінальної відповідальності директорку ТОВ «Люкс-снаб» Ганну Кудряшову, яку підозрювали у подачі підроблених документів на торги з організації харчування в освітніх закладах. Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міськради у 2014-2015 рр. оголосив про проведення трьох конкурсів для обрання постачальника послуг їдалень закладам освіти.

На ці тендери, зокрема, подалося «Люкс-снаб» і надало частково неправдиві відомості щодо досвіду роботи своїх працівників: кухара, буфетника, завідувача виробництва, помічника кухара, оскільки, відповідно до інформації з податкової, вказані особи у 2014-2015 рр. у трудових відносинах з «Люкс-снаб» не перебували.

Однак, незважаючи на це, фірму допустили до участі в закупівлях.

З огляду на це, поліція у вересні 2015 р. відкрила кримінальне провадження № 12015080010001230 за ст. 366 Кримінального кодексу (службове підроблення) та через рік прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом стосовно директора «Люкс-снаб» Ганни Кудряшової.

У справі впродовж 2017-2018 рр. неодноразово (1,2,3) намагалися доставити до залу приводом свідків, а вже у жовтні 2019 р. під час судового засідання захисник обвинуваченої подав клопотання про її звільнення від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності.

Суд це клопотання задовольнив. Вказувалося, що вказані дії обвинуваченої відносяться до невеликої тяжкості, вона не ухилялася від слідства та суду, не вчиняла нового злочину, з дня вчинення зазначеного злочину минуло три роки. Окремо суд зазначав, що звільнення обвинуваченої від відповідальності, відповідно до закону, є обов’язком, а не правом суду.

Журналісти зазначили, що з чотирьох зазначених в ухвалі торгів, фірма виграла лише одні – усі інші скасували за різними підставами. Цей тендер стосувався надання послуг їдальні для шкіл № 80, 84, 90, Запорізьких навчально-виховних комплексів №7 та 88, гімназії № 6 Комунарського району Запоріжжя.

ТОВ «Люкс-снаб» належить Ганні Кудряшовій, керівник – Данило Кудряшов.

Фірма з 2016 року загалом виграла сім підрядів сумарною вартістю 11 млн грн. – усі від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради. Водночас, чотири з цих тендерів провели без конкурсу (останній у травні 2019 року).

Держпродспоживслужба у серпні цього року через суд досягла накладення 850 грн. штрафу на директора ТОВ «Люкс-снаб» Данила Кудряшова за антисанітарні умови на виробничій базі. Зокрема, вказувалося, що у незадовільному стані холодильні камери, не створені умови щодо впорядкованого зберігання, миття та дезінфекції інвентарю для проведення прибирань, миття обладнання; недостатньо комплектів санітарного одягу, потужність не має належну природну та механічну вентиляцію; обладнання не чисте, поверхні обладнання мають ознаки застарілого бруду, не ведеться контроль температури та відносної вологості повітря; не ведеться результативна боротьба із шкідниками і гризунами, формування токсинів не контролюється при постачанні та зберіганні харчових продуктів, не створені умови щодо зберігання не швидкопсувних продуктів харчування, овочів в теплий період року.

Також у червні цього року штрафували й завідувача виробництва їдальні «Люкс-снаб» Наталію Товстоног – за небезпечний стан їдальні за адресою вул. Гоголя, 155 (за цією адресою знаходиться Запорізький академічний ліцей та приватна школа «Реал») .

У обох випадках керівництво ТОВ «Люкс-снаб» свою вину визнавало.