Поліція розслідує розіграш півсотні тендерів між ФОПами та паспортом в’язня
26.10.2019   //   342 Переглядів

Поліція підозрює посадовців Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради в попередній змові при укладанні угоди з ФОП Борюшкіна Оксана Василівна щодо поставки харчів на 2,50 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Орджонікідзевський районний суд м. Харкова, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках провадження №42019221050000111 від 02.08.2019 р.

З матеріалів справи відомо, що в січні Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міськради за результатами тендеру замовило ФОП Борющкіній постачання 14 т вершкового масла за 2,50 млн грн. Єдиним конкурентом переможця на тендері була фізична особа Леонід Тереня, пропозиція якого була на рівні очікуваної ціни замовника.  Його пропозиція була відхилена через подання неповного пакету документу, він пропонував поставку на рівні очікуваної вартості замовника, що було на 700 грн. дорожче переможця тендера.

Слідство встановило, що подача документів Теренею носило формальний характер, вони не були підписані та завірені печаткою. Крмі того, поліція встановила, що він нині відбуває покарання в ДУ «Коростенська виправна колонія (№71)» (Коростень, Житомирська область. А на момент проведення тендеру перебував в Житомирському слідчому ізоляторі УВК.

На допиті Тереня підтвердив, що не приймав участі в тендері, а паспорт та ідентифікаційний код він раніше втратив, довіреностей не виписував.

Крім того, за останній рік Тереня був учасником 45 тендерних закупівель, проведених на території Харківської області, де замовником виступали відділи освіти. Він не виграв жодного тендеру, бо завжди подавав неповний пакет документів.

В суді поліція клопотала про доступ до документів ТОВ «Слобожанський продкомбінат», якого виробником масла вказала ФОП Борюшкіна. Суд дозволив доступ до копій документів відпуску товарів та його характеристик.

За даними «Прозорро», Тереня був конкурентом 25 різник ФОП, очікувана вартість тендерів за його участі складала 36,55 млн грн.

В карточці учасника Тереня на «Прозорро» вказаний номер телефону +380633637701. Цей номер використовує також фізособа (суб’єкт малого підприємництва) Славний Віталій Леонідович. Він був учасником в останні два роки тендерів харківських освітян очікуваною вартістю на 70,43 млн грн.. І жодного тендеру не виграв, так як подавав неповний пакет документів, а інколи взагалі не завантажував їх. Славний, наприклад, був формальним конкурентом на тендері з закупівлі коштовного молока для Управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради.