Непотрібні Терентьєву тервідділення АМКУ «забанили» 91% тендерних змовників
25.10.2019   //   386 Переглядів

Територіальні відділення Антимонопольного комітету прийняли 1038 з 1145 рішень усього АМКУ щодо притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії на публічних закупівлях. Про це свідчать дані зі зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів від 18 жовтня.

У так званий «чорний список» АМКУ, куди потрапляють суб’єкти господарювання, яких антимонопольні органи спіймали на розіграші публічних закупівель, у період з жовтня 2016 по 18 жовтня 2019-го внесено загалом 1145 рішень щодо кожного окремого суб’єкта.

З них 1038 рішень були прийняті територіальними відділеннями та 107 – центральним АМКУ та Тимчасовою адміністративною колегією АМКУ, яка виносить рішення на основі розслідувань, проведених тими ж територіальними відділеннями.

Таким чином, 91% справ по антиконкурентних узгоджених діях через спотворення результатів публічних закупівель були розслідувані обласними тервідділеннями.

Нагадаємо, у вересні голова АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці у FB розповів про можливість збільшення на 30 осіб штату Департаменту з питань оскаржень рішень у сфері публічних закупівель.

«Ще в червні на КМУ було заслано пропозицію по збільшенню штатної чисельності департаменту на 30 осіб (з поточних 35). […] Пропозиція КМУ підтримана на початку серпня не була. Минулого тижня звернення про збільшення чисельності було направлено вже до нового КМУ знову. Думаю, що маємо добрі шанси добитися належного укомплектування департаменту оскарження публічних закупівель», – повідомив Терентьєв.

Пізніше стало відомо, що згадане розширення планують реалізувати за рахунок зменшення штатів територіальних відділень Комітету.

Додамо, що таке скорочення чисельності працівників обласних територіальних відділень буде уже другою: 28 листопада 2018 року Кабінет міністрів за пропозицією АМКУ зменшив граничну чисельність працівників територіальних відділень задля збільшення штату центрального апарату АМКУ на 15 осіб (детальніше тут).

Нагадаємо, влітку 2017 року Юрій Терентьєв заявив про можливість ліквідації 17 з 24 обласних відділень. Основною причиною реформування стали нібито нові механізми регулювання ринків, які перебувають у стані природної монополії, що дозволило зняти навантаження з АМКУ. Сам Терентьєв відкидає закиди про те, що ці зміни призведуть до концентрації влади у руках голови Антимонопольного комітету, а крім того – послаблять регуляторний вплив з боку антимонопольного відомства на місцях.

Також нагадаємо, що з початку 2017 року Терентьєв почав призначати головами обласних територіальних відділень осіб, які до призначення не працювали у системі антимонопольного органу.

Такий підхід у призначеннях разюче відрізняється від політики призначень голів територіальних відділень АМКУ у період до 2016 року – адже у левовій частині випадків йшлось про підвищення заступників голів відділення до крісла голови ОТВ (детальніше у матеріалі «Норови АМКУ: як голова комітету розвалює регіональну мережу»).