Суд призначив невеликий штраф поліцейському, який «кришував» наркоторговців
23.10.2019   //   124 Переглядів

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області призначив старшому лейтенанту поліції Сергію Гончарову, звинуваченому у «кришуванні» місцевих наркодилерів, 12,75 тис грн. штрафу за хабар, та визнав його невинуватим у сприянні наркоторгівлі. Про це написала Дарина Синицька у «Полтавщина» з посиланням на вирок суду від 11 жовтня.

Оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Миргородського відділу ГУНП в Полтавській області Гончарова затримали 2 лютого 2017 року разом з чотирма іншими особами. Ці четверо були родичами і підозрювалися у торгівлі ацетильованим опієм та маковою соломкою. Старшому лейтенанту інкримінували сприяння родині — тобто надання «захисту» від цікавості правоохоронців.

Згідно з матеріалами справи, Гончаров сам запропонував свою допомогу родині. Для цього поговорив з Оленою Кисліченко. Пообіцяв, що за винагороду домовиться про безпеку та відсутність перешкод для наркобізнесу із начальником міжрайонного сектору управління протидії наркозлочинності Нацполіції Полтавщини.

Жінка погодилася і до кінця 2016 р. двічі передала йому по 5000 грн. З них він залишив собі частину — 2000 грн. і 3000 грн. з кожного траншу. Решту передав начальнику.

Та коли зібрані по справі матеріали передали до суду, вона розвалилася.

На засіданні Гончаров заперечив свою причетність до злочинів. Він заявив, що був знайомий з Оленою Кисліченко, бо розслідував крадіжку її телевізора. Оскільки до неї часто зверталися викрадачі майна, які хотіли його продати, жінка стала для нього агентом. Завдяки цьому поліцейський розкрив 5 злочинів. Історію з «кришуванням» він пояснив тим, що його «підставив» начальник, якого завербувала СБУ, а підставляти його він не хотів — лише налагодити стосунки.

Водночас, у суді з’ясувалося, що слідчі не надали для ознайомлення стороні захисту кілька дозволів суду та постанов прокурора на проведення слідчих дій. Через це суд не прийняв як належні докази аудіо- та відеозаписи передачі коштів Гончарова керівнику, а також самі купюри.

Також суд вирішив, що слідчі не надали доказів, що придбані контрольною закупкою наркотики мають якесь відношення саме до цього поліцейського. А дані щодо телефонних дзвінків містять інформацію лише про з’єднання — без суті розмови. Не став суд брати до уваги і слідчий експеримент, на якому Гончаров показав, де і як передавав кошти начальнику. Підставою стало те, що «суду не показали сам предмет злочину, що позбавило його можливості дослідити ці докази безпосередньо».

У результаті поліцейського не змогли притягнути до відповідальності до більшості інкримінованих злочинів. Його звинувачували за такими статтями:

  • ч.5 ст.27,ч.2 ст.307 ККУ (Пособництво в незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо наркотиків повторно);
  • ч.2 ст.369-2 ККУ (Прийняття пропозиції та одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди);
  • ч.1 ст.369 ККУ (Наданні неправомірної вигоди службовій особі за вчинення чи не вчинення службовою особою в інтересах того хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища).

Суддя Валентина Куцин вирішила, що у справі достатньо доказів лише за останнім злочином — надання хабара. Оскільки поліцейський вчинив злочин уперше, має позитивну характеристику, нагороди МВС, працює, має неповнолітню дитину та є учасником АТО, вона вирішила призначити йому штраф — 12750 грн. У решті злочинів Гончарова виправдали, хоча і відсторонили від діяльності у поліції на 1 рік.

Видання також звернуло увагу, що із чотирьох членів «банди» наркодилерів, як їх називали поліцейські, притягнути до відповідальності вдалося лише одну жінку — Олену Кисліченко. Саме її у результаті звинуватили у придбанні, зберіганні та збуті наркотиків, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб , а також у наданні неправомірної вигоди особі, яка пропонує за таку вигоду вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Жінка сама зізналася у злочинах. 30 червня 2017 року вона уклала із прокурором Владиславом Мішуровським угоду про визнання винуватості. Суд призначив Кисліченко 5 років ув’язнення і звільнив від відбування з іспитовим терміном — 3 роки. Також призначили 8500 грн. штрафу.