Поліція розслідує як лікарня за 2 мільйона від Світового банку отримала флешку з тестами замість віртуальної системи з комп’ютером
21.10.2019   //   348 Переглядів

Поліція розслідує розтрату посадовими особами Полтавської обласної лікарні ім. Скліфосовського та Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА коштів Світового банку, за які придбали віртуальну систему для навчання проведення венепункції та постановки катетерів. Про це написав Максим Самойдюк у виданні «Зміст».

Згідно з матеріалами справи, у 2015 році Полтавська обласна рада підтримала проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров`я на службі у людей» на 2015-2019 роки» за $41 млн. Проект направлений на покращення надання медичної допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями, зниження смертності від серцево-судинних захворювань.

У 2017 р. обллікарня в рамках цієї угоди уклала договір з ТОВ «БМС Техно» на постачання віртуальної системи для самостійного навчання проведення венепункції та постановки внутрішньовенних катетерів, яка має високотехнологічний пристрій для моделювання вени та моделювання ін`єкційної голки, які б забезпечували можливість відтворення та імітацію спротиву шкіри та тканини за проведення різних варіантів венепункції; системний блок з клавіатурою та монітором для наочного відображення процесу венепункції; а також програмне забезпечення. Вартість обладнання мала становити 2 млн грн.

У лютому 2018 р. головний лікар Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського Григорій Оксак підписав акт приймання та акт здачі в експлуатацію заявленого обладнання від «БМС Техно».

У квітні минулого року представники «БМС Техно» провели навчальний семінар з експлуатації «Віртуальної системи» для 3 лікарів-тренерів кардіологів ПОКЛ ім. Скліфосовського та Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

В той же час у серпні 2018 р. теруправління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях провело аудит і з’ясувало, що у «Віртуальній системі» відсутній високотехнологічний пристрій для моделювання вени та моделювання ін`єкційної голки; відсутній системний блок з клавіатурою та монітором. Крім того, не відповідає визначеним вимогам технічної специфікації до договору програмне забезпечення в частині його направленості – для роботи з муляжами/манекенами та практики різних клінічних сценаріїв.

Під час аудиту був отриманий акт приймання-передачі за підписом головлікаря Оксака, згідно з яким від «БМС Техно» отримано комп`ютер, монітор, клавіатуру, «мишку» та акустичну систему.

Разом з тим, встановлено, що «Віртуальна система» працює у режимі тестування, високотехнологічний пристрій для моделювання вени та моделювання ін`єкційної голки відсутній, що унеможливлює використання віртуальної системи згідно з призначенням.

«Дзеркало тижня» раніше повідомляло, що по факту замість віртуальної системи в лікарню поступила звичайна «флешка» з тестовими завданнями. В матеріалі Юлії Самаєвої йшлося, що коли контрольна група приїхала ознайомитися з системою у Центральному навчально-тренінговому центрі на базі Полтавської лікарні, виявилося, що це USB флеш-накопичувач, з якого після приєднання до комп’ютера відкриваються звичайні тестові завдання із запитанням і кількома варіантами відповідей.

«Так, завдання моделюють різні клінічні варіанти та сценарії проведення венепункції, але нічого спільного з описаними вище вимогами це, погодьтеся, не має, витрачених майже 2 млн грн. не варте та навіть віртуальною системою може бути назване з великою натяжкою», – писала журналістка.

Правоохоронці через суд отримали доступ до документів, пов’язаних з цією закупівлею: акти виконаних робіт, акти здавання-приймання-передачі товарів, акт введення в експлуатацію. Також суд призначив експертизу підписів Григорія Оксака на цих документах.

Власниками київського «БМС Техно» є Сергій Баланюк, Сергій Волок та Тарас Шевченко (директор).