Поліція підозрює двократну переплату за неякісні матеріали для АЕС
16.10.2019   //   228 Переглядів

Головне управління Національної поліції у Запорізькій області підозрює низку фірму у постачанні відокремленому підрозділу «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом» (Енергодар, Запорізька обл.) неякісної сировини.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на ухвалу Орджонікідзевського районного суду від 26 вересня.

Згідно з матеріалами справи, ВП «Атоменергомаш» протягом 2018 року уклало низку договорів на закупівлю товарів для потреб енергетичної галузі з ТОВ «Сиас плюс», ТОВ «Ендар інвест груп», ТОВ «Субтек», ТОВ «Югпромкомплект» та невказаним ФОП. Однак, згідно з оперативною інформацією, отримані від цих фірм товари є неналежної якості, не відповідають вимогам чинних стандартів України, а їхня ринкова вартість, згідно з висновком Регіонального судово-експертного бюро, вдвічі та більше разів нижча, ніж за якою їх придбало ВП «Атоменергомаш».

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження №12018080000000256 та згодом клопотали у суді про тимчасовий доступ до розрахункового рахунку ТОВ «Сиас плюс», однак їм відмовили через відсутність в праві інформації про фірму або її посадовців. Окрім цього, слідчі подавали до суду протягом вересня-жовтня ще 9 клопотань про надання тимчасового доступу до низки документів, однак суд відмовив.

Енергодарське ТОВ «Югпромкомплект» належить Юрію Жаховському, особа з таким ПІБ у 2015 році балотувалася до Енергодарської міськради від «Батьківщини». Фірма виграла від ВП «Атоменергомаш» дев’ять тендерів загальною вартістю 5,6 млн грн.. (поставка труб, метизів, цвяхів, клею та ін.). ТОВ «Югпромкомплект» разом з ТОВ «Ендар інвест груп» у березні 2019 року розіграли тендер від ВП “Атоменергомаш” на поставку деталей.

Енергодарське ТОВ «Ендар інвест груп» належить Ірині Базилевській. Фірма на закупівлях вигравала тендери лише від ВП «Атоменергомаш» – три тендери загальною вартістю 150 тис. грн (на поставку дроту, флюсу АН та захисних касок і окулярів). Начальником зміни на Запорізький АЕС принаймні станом на кінець 2018 року працював Ігор Базилевський. Особа з таким ПІБ у фейсбуці товаришує з Іриною Базилевською.

Київське ТОВ «Субтек» належить Василеві Самсонюку. Фірма виграла від ВП «Атоменергомаш» вісімнадцять тендерів загальною вартістю 54,6 млн грн. (поставка дротів, труб, запасних частин та ін.).

Енергодарське ТОВ «Сиас плюс» належить Андрію Івщенку та Сергію Семено з Василівки. Фірма виграла від ВП «Атоменергомаш» п’ять тендерів загальною вартістю 3,2 млн грн (на поставку дроту, плівки поліетиленової, сітки та ін.).