Морпорт «Южний» програв ДАСУ суд щодо правомірності висновків, виписаних по завершеній закупівлі
14.10.2019   //   251 Переглядів

П’ятий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову ДП «Морський торговельний порт “Южний”» проти Державної аудиторської служби про визнання протиправним висновку аудиторів про результати моніторингу однієї з закупівель, фактичний переможець якої прийшов з неповним пакетом документів.

Про це свідчить постанова суду від 8 жовтня.

Йдеться про порушення процедури закупівлі на торгах Морського торговельного порту «Южний» щодо замовлення послуг транспортних агентств очікуваною вартістю 17,81 млн грн.

11 березня цього року за результатами аукціону морпорт уклав із ТОВ «Матеріали, Сертифікація, Інспекція» договір про надання послуг вартістю 17,70 млн грн.

А трохи більше ніж через тиждень, 20 березня, Державна аудиторська служба прийняла рішення про початок моніторингу закупівлі.

Висновок моніторингу датований 10 квітня. Аудитори встановили, що замовник мав відхилити пропозиції усіх трьох учасників у зв’язку з наданням ними неповного пакету конкурсних документів.

З’ясувалось, що усупереч вимогам тендерної документації, переможець торгів, ТОВ «Матеріали, Сертифікація, Інспекція», разом із ще одним учасником, ТОВ «Алекс Стюарт інтернешнл корпорейшн ЛТД», не надали фінансові звітності попри наявність у їхніх статутах обмежень щодо вчинення значних правочинів. А третій учасник, «СЖС Україна», не підтвердив документально реєстрацію платника податку на додану вартість.

Крім того, аудитори відзначили, що замовник вимагав в учасників надання відомостей стосовно можливого банкрутства, однак, така інформація міститься у відкритому Єдиному реєстрі підприємств, а отже – замовник не мав права включати зазначену вимогу у документацію.

Порт «Южний» не погодився з результатами перевірки аудиторів, і через два тижні після публікації спірного висновку – оскаржив його у судовому порядку.

З-поміж іншого, замовник-позивач нагадав, що на момент прийняття аудиторами спірного висновку та зобов’язання усунути виявлені порушення, за результатами торгів уже був укладений договір, а отже виконати оскаржуваний висновок є неможливим – процедура закупівлі завершена.

Суди резюмували, що підстав для скасування спірного висновку – немає, однак замовник має право завантажити у систему «Прозорро» аргументовані заперечення про причини неможливості усунення знайдених порушень.