«Крюківці» змушують «Укрзалізницю» виплатити 45 мільйонів за вагони, які вона не отримала
10.10.2019   //   1 Переглядів

Суд стягнув з «Укрзалізниці» на користь ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» 45,92 млн грн за два пасажирських вагони, які залізничники ще не отримали за актом приймання-передачі. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 19 вересня.

30 серпня 2018 року «Укрзалізниця» і «КВБЗ» уклали договір про поставку двох пасажирських купейних вагонів вартістю 64,56 млн грн. Постачальник отримав 30% авансу (19,37 млн грн) і у лютому цього року повідомив про готовність вагонів.

У свою чергу «Укрзалізниця» направила «КВБЗ» зауваження і пропозиції, які отримала від своїх іноземних колег. Виявилося, що у зв’язку зі зміною порядку допуску до курсування пасажирських вагонів залізницями інших країн, що неможливо було передбачити, «Укрзалізниця» не може отримати дозвільні документи на курсування виготовлених заводом вагонів за маршрутом Київ-Відень-Київ.

Завод звернувся до суду з вимогою зобов’язати «УЗ» прийняти вагони і сплатити решту невиплачених коштів. Суд задовольнив цей позов частково, стягнувши із «Укрзалізниці» на користь «Крюківського вагонобудівного заводу» 45,19 млн грн – залишок вартості вагонів. Суд дійшов висновку, що виготовлені вагони відповідають якості, обумовленій сторонами при укладенні договору.

При цьому суд не задовольнив вимогу «КВБЗ» зобов’язати «Укрзалізницю» прийняти вагони, оскільки договором була передбачена можливість відмови від прийняття товару з боку покупця у разі відсутності будь-якого із зазначених документів.

Нагадаємо, відповідно до пп.6.6 договору між «УЗ» і «КВБЗ», завод в момент передачі вагонів має передати «Укрзалізниці» ряд документів, серед яких, зокрема, акт приймання-передачі. При цьому відсутність будь-якого з документів є підставою для відмови від прийняття вагонів від «КВБЗ».

Таким чином, «Укрзалізниця» вагонів за актом приймання-передачі не отримала, однак буде зобов’язана виплатити заводу-виробнику 45 млн грн їх вартості у разі, якщо рішення Госпсуду м. Києва набуде чинності.

В «Укрзалізниці» є 20 днів на подачу апеляції, починаючи з 30 вересня.

Основними власниками акцій ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» є компанії OW Capital Management GmbH (Австрія), Osauhing DELANTINA (Естонія), Transbuilding Service Limited (Велика Британія) і AS Skinest Finants (Естонія).  З вересня 2019 року Головою правління – директором «КВБЗ» є Максим Крамаренко, який змінив Анатолія Шабалу.