Удвічі зросли ставки юристів, які довели СОТ, що Росія утискає українських виробників залізничного обладнання
08.10.2019   //   1 Переглядів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 12 серпня уклало угоду з юридичною фірмою «Van Bael & Bellis» (Бельгія) про юридичні послуги на 78 тис євро, або 2,18 млн грн.. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року фірма продовжить захищати права та інтереси України в торговельно-економічній сфері в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) у справі DS 499 «Російська Федерація – Заходи щодо імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання».

Юристи проаналізують Звіт і супроводжуватимуть розгляд справи в апеляції. Погодинна ставка становить 375 євро, що майже вдвічі дорожче від ціни 2017 року в 200 євро/год.

До 2014 року українські виробники могли експортувати свою залізничну продукцію в Росію та продавати її на російському ринку. Однак у 2014 році російські сертифікаційні органи без достатніх обґрунтувань почали призупиняти дію виданих раніше сертифікатів відповідності для українських виробників, а також обмежили видачу нових сертифікатів без достатніх на це підстав. Крім цього, Росія всупереч Техрегламентам Митного союзу відмовилась визнавати сертифікати, видані українським фірмам у Казахстані та Білорусі. Тому в 2015 році МЕРТ розпочав процедуру врегулювання суперечки в рамках СОТ. У 2018 році Група експертів підтвердила порушення Росією окремих положень Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року та Угоди про технічні бар’єри у торгівлі. Зокрема Росія застосувала процедуру оцінки відповідності так, що умови доступу до ринку для були дискримінаційними для українських виробників залізничного обладнання. Росія повідомила про намір подати апеляцію щодо висновків Групи експертів СОТ. Україна також збирається подати апеляцію щодо деяких питань права і юридичних тлумачень.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо вона пов’язана із захистом прав та інтересів України. Усього МЕРТ уклав угод із «Van Bael & Bellis» на 34,31 млн грн.

Фірма «Van Bael & Bellis», яку представляє Філіп Де Бар, є провідною в Брюселі в галузі бізнес-права Бельгії, Європейського Союзу та СОТ. Контактною особою у «Прозорро» є партнер фірми Юрій Рудюк. Протягом дії угоди бельгійським юристам забороняється представляти інтереси Росії або компаній, контрольованих чи пов’язаних із нею.