Суд дозволив підрядникам Міноборони подавати на тендер крадені сертифікати, бо вони говорять лише про «намір»
04.10.2019   //   212 Переглядів

Господарський суд Києва відмовився визнавати недійсним дизельний договір між Міністерством оборони та ТОВ «Боюр-постач», укладений на підставі отриманого іншою фірмою Сертифіката відповідності. Про це свідчить рішення суду від 23 вересня.

Йдеться про договір про поставку дизпалива на 184,89 млн грн., укладений 11 березня 2019 року по переговорній процедурі закупівлі.

«Боюр-постач» запропонував до постачання дизпалива від ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод», яке згідно генерального договору від 26 липня 2017 року належало ТОВ «Газтрим».

Зважаючи на те, що компанії «Газтрим» та «Боюр-постач» не перебували в господарських відносинах, перша з компаній заявила, що не мала наміру поставляти «Боюр-постачу» дизпаливо – і подала до суду. У позовній заяві «Газтрим» зазначив, що укладаючи спірний договір, «Боюр-постач» та Міноборони розуміли неможливість реалізації поставки, про яку йшлось в угоді.

В Міноборони такі звинувачення відкинули, відзначивши, що всі надані «Боюр-постачем» документи були належним чином оформлені – і жодних зауважень не викликали. Тож, не було підстав для відхилення пропозиції цього учасника чи не укладення договору.

Заслухавши доводи сторін, суд підтримав відповідачів, вирішивши не розривати спірний договір.

Так, суд відзначив, що при поданні своєї тендерної пропозиції «Боюр-постач» заявив лише про намір поставляти продукцію виробництва «Мозирський нафтопереробний завод».

«Сама по собі наявність у ТОВ «Газтрим» охоронюваного законом інтересу щодо прав на запропоновану «Боюр-постачем» продукцію, не може бути покладена в основу позовних вимог про визнання недійсним Договору про постачання для державних потреб нафти і дистилятів для техніки спеціального призначення укладеного між «Боюр-постачем» та Міністерством оборони», – пояснив суд.

«Наші гроші» повідомляли, що дизпаливо по цій угоді було на 3,2% дорожчим від тодішньої середньої ринкової ціни. Причому «Боюр-Постач» подав на торги аналогічний договір з ПП «ТБД Опт», з яким, за оперативними даними, не мав ніяких операцій.

Замовлення щодо поставки дизпалива у березні цього року було для «Боюр-постачу» першим паливним підрядом від Міноборони.

Нагадаємо, на початку квітня цього року Державне бюро розслідувань почало справу про закупівлі Міністерством оборони одноразового посуду за завищеними цінами у ТОВ «Боюр-Постач» і ТОВ «Комплекс «Ріко».

Зокрема, у 2018-2019 роках «Боюр-Постач» уклав шість договорів із Міноборони про постачання одноразового посуду за завищеними цінами на 69,68 млн грн.

Ціни від «Боюр-Постача» на одноразові тарілки виробництва сумського «Андрексу» були вищі за прайс-лист виробника, до того ж дилер міг мати додаткову знижку. Це може свідчити про завищення загальної вартості поставленого товару принаймні на 8 млн грн.