Комунальники сховали, скільки житла отримають АТОшники у висотках на Відрадному
27.09.2019   //   352 Переглядів

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Київради 24 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «ЗЗБК №1» будівництво житла в Солом’янському районі зокрема для учасників АТО за 837,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року за рахунок залучених коштів по просп. Відрадний, 42, де раніше були гарнізонні паливні склади, повинні звести два 20-25-поверхові житлові будинки у тому числі для учасників АТО. У тендерній документації та договорі не вказано, скільки квартир та на яких умовах отримають АТОшники. Загальна житлова площа квартир становитиме 59 253 кв. м, тобто будівництво обійдеться у 14 тис грн. за «квадрат».

У грудні 2018 року Мінрозвитку встановило опосередковану вартість будівництва житла з нуля для Києва на рівні 13 849 грн., що суттєво не відрізняється від тендерної вартості.

Більшу частину робіт виконають два тісно пов’язані з переможцем субпідрядники: ТОВ «БМУ «ЗЗБК №1» – на 62%, а ТОВ «Спецмонтаж ЗЗБК №1» – на 21% ціни угоди.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, ціни сталі, вікон, піску, цегли, асфальтобетону, бетону, розчину і деревини відповідають ринку та іншим тендерам.

Роботи оплачуватимуть протягом 10 банківських днів. На заробітну плату піде 94,50 млн грн., тобто 11% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 15,37 млн грн.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 864,18 млн грн.

Єдиним конкурентом було СТ «Інбуд» Віктора Нотевського, Михайла Бобрика, Миколи Палієнка і Валентина Хоменка, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Свого часу Палієнко керував КП «Київський завод алюмінієвих будівельних конструкцій».

Столична «Будівельна компанія «ЗЗБК №1» належить киянам Сергію Алексєєву та Василю Іванченку, а директором є Сергій Воробей. Василь Іванченко разом із Нонною Купоревою володіє ТОВ «Фінансова компанія «Столиця», співвласником якого колись був нині покійний Андрій Бєломєсяцев, екс-заступник головного архітектора Києва (1996-2004 рр.). Іваченко і Бєломєсяцев володіли низкою будівельних компаній у Києві.