«Укргазвидобування» засвітило закупівлю білоруського дизелю за 750 мільйонів для боротьби з «медведчуківськими» трубниками
25.09.2019   //   55 Переглядів

АТ «Укргазвидобування» 23 серпня уклало угоду з ТОВ «БНК-Україна» про поставку дизельного палива на 750,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня поставлять 30 тис т дизпалива виробництва білоруського ВАТ «Мозирський НПЗ», офіційним представником якого є фірма «БНК-Україна», по 25 тис грн. за тонну.

Закупівлю провели без торгів, пославшись у протоколі на пункт Регламенту про купівлю нафтопродукти для їх подальшої переробки і реалізації. Бізнес-план дивізіону «Нафта» на 2019-2023 роки передбачає розвиток компетенцій у трейдингу, тобто купівлю на ринку та подальший перепродаж нафтопродуктів. Тому Департамент комерційної діяльності вирішив придбати білоруський дизель у «БНК-Україна». При цьому тендерний комітет на прохання того ж Департаменту дав дозвіл не публікувати договір у «Прозорро».

Як повідомляє видання «EnKorr», представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус ще на початку серпня анонсував початок закупівлі «Укргазвидобуванням» білоруського дизпалива. Тоді ж планувалось, що «Укргазвидобування» буде за потреби виставляти на ринок білоруське дизпаливо для збалансування попиту і пропозиції. Це було зроблено одночасно з введенням додаткового мита 3% на дизельне пальне, яке постачають по трубопровіду з Росії. Його контролює фірма «Прикарпатзахідтранс», пов’язана з оточенням Віктора Медведчука. Після впровадження мита «медведчуківці» зупинили поставки по трубі, які тепер компенсуються поставками з Білорусі та інших країн.

Столична «БНК-Україна» на чолі з Олександром Коваленком належить білоруським ЗАТ «Білоруська нафтова компанія» і РУП «Виробниче об’єднання «Бєлоруснафта». Компанія в серпні безуспішно брала участь в екстреній закупівлі дизелю філією «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця».