«Основа» взяла мільярд на Музей Голодомору, бо ні в кого не було необхідного досвіду
11.09.2019   //   56 Переглядів

ДП «Дирекція з будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Міністерства культури 9 вересня уклало угоду з ТОВ «Основа» про будівельні роботи на 1,25 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо торги двічі відміняли через нестачу учасників. На них приходила лише «Основа» із цінами 1,20 млрд грн. і 1,28 млрд грн.

На відмінених торгах анонімна фірма вимагала від замовника замінити вимогу про досвід «улаштування залізобетонних барет основ будівель чи споруд» на досвід «влаштування способом «стіна в ґрунті» фундаментів заглиблених або огороджувальних споруд будівельних котлованів глибиною більше 5 м». Однак той відмовився, бо через складний рельєф проект передбачає влаштування не стін у ґрунті, а саме барет (залізобетонних паль прямокутного перерізу) із дренажем. Це потрібно для безперешкодного проходження ґрунтових вод під фундаментами новобудови музею, що убезпечить схил від зсуву.

Нагадаємо, у 2018 році «Основа» виграла тендер щодо підготовчих робіт на 118,60 млн грн. Того ж року їй докинули за переговорною процедурою ще 57,54 млн грн. (саме цей договір фірма принесла у якості аналогічного, бо він включав улаштування барет). Потім вона виграла тендер на реконструкцію І черги Меморіального комплексу з будівництвом ІІ черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» за 139,23 млн грн. Загальна вартість чотирьох договорів Дирекції з «Основою» по Меморіалу складає 1,57 млрд грн.

До травня 2022 року виконають реконструкцію І черги Меморіального комплексу з будівництвом ІІ черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Зокрема збудують підпірні стіни, будівлю музею, пішохідний міст-алею протяжністю 156 м над Дніпровським узвозом зі сходово-ліфтовими вузлами, службовий проїзд, відкритий паркінг на Дніпровському узвозі, перекладуть частину штольні та реконструюють два колодязі, благоустроять територію з архітектурними і скульптурними композиціями.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Але під час відмінених торгів у підсумковій відомості ресурсів «Основи» без доставки і ПДВ ціни сталі, бетону, асфальтобетону, щебеню, піску та опалубки відповідали ринку.

Тоді найбільша сума у 200 млн грн. ішла на граніт. Наприклад, облицювальні плити товщиною 30 мм коштували 7 тис грн./кв. м, а товщиною 30-200 мм – 8-9 тис грн./кв. м.

Посадковий матеріал Седумний килим у рулоні на суму 25,25 млн грн. коштував 3 156 грн./кв. м, а субстрат для нього на суму 4,21 млн грн. – 4 001 грн./куб. м. У листопаді 2018 року Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника замовляв зелений дах ZinCo «Седумний килим» на чверть дорожче – по 3 894 грн./кв. м.

Ціна угоди на 10% нижча від очікуваної вартості відмінених торгів у 1,40 млрд грн.

Засновниками броварської «Основи» є Юрій і Віктор Карпенки, Вячеслав Орлов, Алла Кондратович, Семен Новофастовський, Лариса Байбара і Лідія Миронова. Вона має 127 працівників. Більшість техніки в неї своя, крім трьох кранів та грейфера. Торік послуги механізованого щита ПЩ 3.23 їй надавало ТОВ «Національні будівельні стратегії» Анатолія Гальчука, який керує концерном «Київпідземшляхбуд» Василя Веселого.