Держегонадра без аукціону віддали родовище золота недосвідченій фірмі дзюдоїста
11.09.2019   //   335 Переглядів

Голова Державної служби геології та надр Олег Кирилюк підписав наказ про надання ТОВ «Ліра майн мінералз» спеціального дозволу на видобуток руд золота в Кіровоградській області.

Відповідний наказ №325 було підписано 4 вересня.

Спецдозвіл передбачає надання на 15 років в користування Клинцівське родовище (Центральна та Губівська ділянки). Спецдозвіл виданий без проведення аукціону за пунктом Порядку надання спецдозволів на користування надрами, що передбачає, що заявник за власні кошти здійснив апробацію затверджених даних георозвідки.

З реєстру ДНВП «Геоінформ України» відомо, що з 90-х років на різних ділянках Клинцівського родовища вели геологорозвідувальні роботи державні підприємства.

«Ліра майн мінералз» було зареєстроване в Києві в жовтні 2018 року З нинішньої весни фірма записана на мешканця Ужгорода Діброві Владислава Володимировича. Людина з таким ПІБ 1992 року є майстром спорту з дзюдо, активний учасник професійних змагань. Відмітимо що Федерацію дзюдо України очолює екс-голова податкової Роман Насіров, якого зараз судять за оборудки у ПАТ «Укргазвидобування».

В Реєстрі оцінки впливу на довкілля «Ліра майн мінералз» заявила, що геологорозвідувальні роботи були проведені ще в 1994-1996 роках, а видобуток пройде на Центральній ділянці родовища, яка розташована в 10км напівденний схід від Кропивницького. Площа ділянки складає 461 га. А також на Губівській ділянці в 18 км південніше Кропивницького сільськогосподарських угіддях СТОВ сіл Губівка та Калинівка. Площа ділянки складає 174 га.

В своїй заявці фірма вказала, що за результатами підрахунку запасів та оцінки перспективних ресурсів, родовище містить понад 47 т золота в девяти рудних тілах. Запаси руди складають 9 049,4 тис. т з середнім вмістом 5,24 г/т.

Але є більш позитивний прогноз, за яким запаси металу складуть майже 60 т.