Поки поліція розслідувала хабар депутату за неперешкоджання роботі ринку, він через рік встиг отримати ще один
10.09.2019   //   33 Переглядів

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя ухвалою від 9 серпня взяв під варту депутата Василівської міської ради Євгена Астахова за 20 тис грн. хабара в обмін на неперешкоджання роботі ринку. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, Василівська міська рада у 2014 році передала невказаній особі в оренду земельну ділянку  площею 0,5 га для будівництва та обслуговування ринку. Річну оренду плату згодом визначили у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Проте, депутат Василівської міської ради Євген Астахов впродовж квітня-травня 2018 року вимагав, а потім отримав на картку від цієї особи 6 тис грн. хабара за неперешкоджання у користуванні земельною ділянкою – невнесення на розгляд Василівської міської ради та виконавчого комітету проектів рішень щодо дострокового розірвання договору оренди майна та підвищення орендної плати за користування земельною ділянкою.

Крім того, Астахов впродовж липня-серпня 2019 р. отримав від цієї ж особи двома партіями 20 тис грн. за (окрім попередніх погроз) непорушення питань про перевірку підприємницької діяльності, ненаправлення депутатських звернень, запитів до місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, керівників правоохоронних та контрольних органів з пропозиціями організації перевірки діяльності підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

З огляду на це, слідчі ще у березні 2018 р. відкрили кримінальне провадження №12018080000000092 та почали розслідування, а після отримання депутатом другого хабара затримали його і повідомили про підозру. У суді ж слідчі клопотали про тримання під вартою Євгена Астахова до 5 жовтня, що суд задовольнив, також визначивши альтернативний запобіжний захід – 290 тис грн. застави.

Під час затримання і обшуку місця отримання грошей – адміністративної будівлі центрального ринку – слідчі вилучили 17 тис грн. хабара (друга частина від 20 тис грн.) та книгу під назвою «Новый завет», яка лежала у конверті і який опечатали під наглядом понятих.

Астахов обрався депутатом від партії «Опозиційний блок», є головою постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров`я, материнства та дитинства, підтримки молоді, спортивного руху, культури та туризму в місті. Також він голова громадської організації «Правовий захист кожному».

Під час балотування Євген Астахов вказував, що працює юристом у ТОВ «Агенство-2».