Чотири фірми раптово відкликали скарги з тендеру по автофіксації порушень ПДР за 205 мільйонів, заточеного під Cisco
10.09.2019   //   140 Переглядів

Чотири компанії оскаржили в Адміністративну колегію АМКУ з розгляду тендерних скарг тендер Державного агентства інфраструктурних проектів України щодо закупівлі Системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху очікуваною вартістю 205,00 млн грн. Потім усі вони відкликали скарги. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Держінфрапроект хоче купити Центр автоматизованої обробки інформації за Державною програмою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Четверо потенційних учасників оскаржили умови тендерної документації в АМКУ: ТОВ «Алтаюр», ТОВ «Вестлайн-Карго», ТОВ «Білінтех Україна» і ТОВ «Компанія Кит». Але через кілька днів усі вони відкликали скарги, передумавши брати участь у закупівлі.

«Компанія Кит» у своїй скарзі заявила, що замовник вимагає надати гарантійний лист від виробника, представництва, філії чи офіційного представника про авторизацію учасника і про те, що «пропонований учасником товар є оригінальним та офіційно завезений на територію України».

Тобто пропоноване учасником обладнання має бути завезене в Україну на момент подання тендерної пропозиції. Компанія не може завезти товар до кінцевого строку подання пропозицій і вважає, що доти не зобов’язана його мати.

Крім того, на думку всіх скаржників, технічним вимогам тендеру задовольняє лише продукція фірми «Cisco» (США). Зокрема «Компанія Кит» вказала на такі моменти:

  • сервер, призначений для монтування у стандартні серверні шафи 19”, має бути виключно стійковим, тоді як скаржник вимагає дозволити інші форм-фактори;
  • для керування серверами має використовуватися та ж мережа, що й для передачі даних (InBandManagement); скаржник вимагає дозволити керування серверами через окремо виділену мережу (OoB), чого, за його даними, «не вміє» архітектура Cisco USC;
  • «система керування мережевою фабрикою, Cisco ACI Controller, у відмовостійкому складі для кожного ЦОД»; товар, який хоче запропонувати скаржник, не включає такого рішення, бо в ньому не має необхідності для належного функціонування;
  • «мережеві комутатори вузлів кластеру віртуалізації, Cisco UCS Fabric Interconnect 6332-16UP»; як стверджує скаржник, технологія Fabric Interconnect є виключним авторським правом «Cisco», тоді як в інших виробників із класичною архітектурою системи зберігання даних підключаються в SAN-мережу, тому еквіваленту не існує.

«Компанія Кит» і «Білінтех Україна» заявили, що у тендері можуть взяти участь лише дилери «Cisco», бо продукція жодного іншого виробника не відповідає всій сукупності вимог замовника. Крім того, «Компанія Кит» заявила, що у тендерній документації не пояснюється, як визначити еквівалент потрібного рівня сертифікованих спеціалістів.