Комунальників Кличка підозрюють у майже подвійній переплаті на закупівлі ламп за 4 мільйона
06.09.2019   //   237 Переглядів

Слідчі СБУ вважають, що у 2018 р. посадовці КП «Київміськсвітло» у змові з посадовими особами ТОВ «Аура лайт» привласнили бюджетні кошти «Київмьськсвітло» під час проведення тендерних закупівель на постачання електричних ламп. Про це написала Анна Камєліна у виданні «КиевVласть».

У вересні 2018 року «Київміськсвітло» замовило «Аура лайт» електричні лампи на 3,98 млн грн.

За даними слідства, посадові особи КП «Київміськсвітло» безпідставно завищили очікувану вартість електричних ламп під час проведення процедури тендерної закупівлі, в результаті чого  «Аура лайт» поставляла комунальникам лампи за завищеними цінами.

Також було встановлено, що частина отриманих бюджетних коштів від КП «Київміськсвітло» посадові особи «Аура лайт» перерахували фіктивним підприємствам, зокрема, ТОВ «Копренеса» і ТОВ «Платон сервіс»

Під час проведення досудового розслідування було отримано висновок судового експерта ТОВ «Дослідницький інформаційно-консультаційний центр», згідно з яким, внаслідок проведення фінансово-господарських операцій КП «Київміськсвітло» з ТОВ «Аура Лайт», державі було завдано збитків у розмірі 1,31 млн грн.

16 серпня Дніпровський районний суд задовольнив клопотання СБУ і доручив державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру Міністерства юстиції України провести експертизу за фактом закупівлі КП «Київміськсвітло» електричних ламп.

Засновником та директором ТОВ «Аура лайт» є Олександр Білецький.

З 26 березня 2018 року КП «Київміськрада» очолює Володимир Круценко. До цього, з 30 липня 2014 року, комунальним підприємством керував Андрій Шкарбун.

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2017-2019 рр. ТОВ «Аура лайт» виграло тендерів на загальну суму 13,22 млн грн.