Мерія вибрала собі нового підрядника, який фігурує в кримінальній справі про 20% «відкату» з тендера
30.08.2019   //   125 Переглядів

Управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради 27 серпня уклало угоди з ТОВ «Навекастрой» на ремонт внутрішньо квартальних проїзних доріг на загальну суму 2,2 млн грн.

Про це пише видання «Зміст» з посиланням на дані системи «Прозорро».

За неконкуретною процедурою було укладено дві угоди на капітальний ремонт внутрішньо квартальних проїздів до двох будинків на вул. Грушевського, сума кожної з угод – 1,1 млн грн.

Загалом, з травня два управління Полтавської міськради – житлово-комунального господарства та освіти, уклали «Навекастрой» 11 договорів на суму 12 млн грн. Усі вони укладені без проведення тендерів на до порогові суми.

«Навекастрой» зареєстровано у 2013 році в Одесі. Власником є Роман Ставінчук. До цього року підприємство не отримувало замовлень від Полтави, проте у 2018-му році активно ремонтувало асфальтне покриття на Одещині.

Загалом, «Навекастрой» отримало замовлень на понад 60 млн грн, зокрема і від Одеської міськради.

Наразі підприємство фігурує у двох кримінальних провадженнях. Так, за даними слідства, у 2018 році Августівська сільрада (Одеська область) замовила у «Навекастрой» ремонт провулку вартістю 1,5 млн грн. Слідчі підозрюють, що перемога в тендері гарантувалась у разі повернення відкату – 20% від суми закупівлі. Одразу після укладання договору сільська влада внесла 434 тис грн передоплати, з яких її представники нібито отримали 100 тис грн. назад готівкою.

В іншому провадженні слідчі підозрюють службових осіб «Навекастрой» та чиновників з Одеської міськради (і не тільки) в нанесені збитків державі в особливо великих розмірах. Так, підприємство перемагало на низці тендерів щодо ремонту асфальтного покриття, проте роботи не були виконані в повному обсязі. Слідчі підозрюють також, що фірма надавала неправдиві відомості про матеріально-технічну базу й працівників.