«Київметрополітен» викинув Ахметова з торгів по енергії на чверть мільярда за… граматику
28.08.2019   //   676 Переглядів

КП «Київський метрополітен» КМДА 20 серпня не допустило ТОВ «Київські енергетичні послуги» і ПрАТ «Черкаське хімволокно» до аукціону щодо закупівлі електричної енергії на очікувану суму 272,41 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік хочуть замовити 95,99 млн кіловат-годин електроенергії 2 класу напруги для 88 точок приєднань на об’єктах метрополітену за очікуваною ціною 2,84 грн./кВт*год.

На тендер прийшли вісім компаній, однак замовник допустив до аукціону лише шість із них: ТОВ «Енерго Збут Транс», ТОВ «Енера Суми», ТОВ «АС», ТОВ «Газова компанія Енергоком», ТОВ «Торгова електрична компанія» і ТОВ «Електро-Ресурс». Остання фірма виграла минулий такий підряд «Київського метрополітену» на 267,46 млн грн.

Натомість вищезгадану фірму «Київські енергетичні послуги» ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Ріната Ахметова відхилили через дві помилки у документах:

  1. У технічній специфікації фірма вказала назву закупівлі «Електрична енергія, код 09310000-5 за ДК 021:2015 (енергія електрична, тоді як замовник вказував назву закупівлі з іншим порядком слів у дужках «Електрична енергія, код 09310000-5 за ДК 021:2015 (електрична енергія; так само були переставлені словам у найменуванні товару – «Енергія електрична» замість «Електрична енергія»;
  2. У листі фірма вказала в однині «Кількість товару визначається на підставі знятих показників електролічильника, який встановлений на об’єкті КП «Київський метрополітен», та може змінюватися в залежності від потреб підприємства в межах договірної величини», а замовник вказував у множині «Кількість електричної енергії визначається на підставі знятих показників електролічильників, які встановлені на об’єктах КП «Київський метрополітен», та може змінюватися в залежності від потреб підприємства в межах договірної величини».

«Київські енергетичні послуги» оскаржили відхилення в АМКУ, заявивши, що замовник обрав формальний підхід без оцінки суттєвості/не суттєвості недоліків і впливу їх на зміст пропозиції. На думку скаржника, при оцінці інших пропозицій з недоліками замовник вважає їх належними. Рішення АМКУ про (не)прийняття скарги до розгляду очікується.

Крім того, «Черкаське хімволокно» (Черкаська ТЕЦ) відхилили через те, що воно подало ліцензію на виробництво електричної енергії, тоді як тендерна документація вимагала довідку чи лист на підтвердження наявності ліцензії на постачання електричної енергії.

За даними «Smida», зараз пакет у 90% акцій «Черкаського хімволокна» належить компанії «Palos Establishment Limited» (Кіпр). До березня 2017 року вона мала лише 78% акцій, тоді як ще 10% належали іншому кіпрському офшору «Lordtower Holdings Limited», а кінцевим бенефіціаром тоді значився екс-нардеп від НУНС Анатолій Шкрібляк.

Раніше «Palos Establishment Limited» співволоділа ТОВ Фірма «Технова» Шкрібляка.