Збиткові комунальники Кернеса роздали оточенню свого директора підрядів на 57 мільйонів
22.08.2019   //   175 Переглядів

Наближені до директора КП «Харківспецбуд» Богдана Долини фірми та ФОП отримали від його підприємства в останні роки замовлень на загальну суму 57,4 млн грн.

Про це написав Павло Новик для «Харківський антикорупційний центр».

Богдан Долина став директором комунального підприємства з 1 березня 2013 року, а на місцевих виборах 2015 року був обраний депутатом до Харківської міської ради від партії «Відродження» (очолював виборчий список мер Харкова Геннадій Кернес – «НГ»).

В 2015 році правоохоронці відкрили кримінальне провадження, вони підозрювали керівництво о КП «Харківспецбуд» у закупівлі товарів в 2012-2015 роках у ПП «Укрспецпоставка-М» за завищеними цінами, що призвело до втрати бюджетних коштів на суму 1,90 млн грн. Саме цим підприємством до свого призначення володів директор комунального «Харківспецбуд» Долина.

Але з 2015 року судовий реєстр не містить жодної інформації про цю справу. А після цього комунальне «Харківспецбуд» почало працювати через іншого підрядника – ТОВ «Буд-Девелопмент Україна». З 2016 року ця фірма отримала від підлеглих Долини  196 контрактів на загальну суму 45,6 млн грн. При чому всі угоди підписані по неконкурентній процедурі.

Засновником «Буд-Девелопмент Україна» зараз є Олег Лановенко, директором вказаний Сергій Колотюк. Раніше засновником підприємства був Сергій Пашков. Останній з Долиною пов’язаний через ТОВ «Сучасний дизайн», яке раніше належало саме директору КП «Харківспецбуд».

Крім того, дружина Олега Лановенко – Юлія – за даними з її сторінки у соціальній мережі працювала саме у КП «Харківспецбуд».

Поліція також в березні завела кримінальне провадження за підозрою в привласненні коштів  «Харківспецбуд» та «Буд-Девелопмент Україна» під час виконання ремонтних робіт. Але від тоді судовий реєстр не містить жодних рухів в цьому розслідуванні.

Також «Буд-Девелопмент Україна» використовувала контактний номер 380996126061. Цей ж номер вказувало інше підприємство – ТОВ «Сонтон», яке також отримує замовлення «Харківспецбуд» – за неконкуретною процедурою з ними укладено 31 угоду на 4 млн грн.

Засновником підприємства вказаний Євген Нестеренко. А людина з таким самим ПІБ на своїй сторінці у соціальній мережі зазначила, що працює у комунальному підприємстві під керівництвом Долини.

Контактною особою «Харківспецбуд» в системі «Прозорро»є головний інженер підприємства Максим Песін. В соцмережі він виклав фотографію де він разом з Долиною та Олександром Ільїним. Останній є депутатським помічником начальника КП та одночасно вже як ФОП лише останнім часом отримав підприємства Долини підрядів на 2,8 млн грн.

Фото (Зліва на право) Максим Песін, Олександр Ільїн та Богдан Долина

 

Також підрядів від згаданого КП на суму 1,6 млн грн. отримало ТОВ «Харківстройсіті». Ця ж фірма отримала замовлення і у Департаменту житлового господарства Харківської міськради на суму 2,48 млн грн. А саме цей Департамент під керівництвом Романа Нехарошкова здійснює контроль за ефективністю роботи комунального підприємства.

Засновниками «Харківстройсіті» вказані Володимир Лепехін та Андрій Єдикін. Перший є батьком Віталія Лепехіна – відомого, як начальник з благоустрою комунального «Харківспецбуду». Щодо Андрія Єдикіна, то він взагалі був співробітником цього КП.

Цього року на підрядах у очолюваного Долиною підприємства з’явилося ТОВ «Укр-Терра», яка отримала від нього угод на 3,38 млн. грн. Докинули їм ще й у Нехорошкова та КП «Жилкомсервіс». І це не дивно, адже керівником фірми є Олексій Грек – чоловік екс-головного бухгалтера «Харківспецбуд». А засновиком фірми є Ольга Степенко – родичка Богдана Долини.

В 2018 році, це КП «Харківспецбуд» отримало 91,5 млн.грн. виручки від основної діяльності. При цьому за той же 2018 рік комунальне підприємство задекларувало прибуток в 38 тисгрн. В 2017 році цей показник складав 314 тис.грн. При цьому комунальне підприємство, що віддає мільйоні підряди оточенню свого директора, дотаційне – в 2019 році було виділено з міського бюджету 32,2 млн грн. фінансової підтримки та 7,6 млн.грн. внесків в його статутний фонд.