«Приватівці» розіграли ще 194 мільйони на коштовний ремонт проспекту в Кривому Розі
22.08.2019   //   158 Переглядів

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА 19 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Буд Регіон» капітальний ремонт дороги у Кривому Розі за 193,83 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До листопада 2020 року відремонтують ділянку проспекту 200-річчя Кривого Рогу від площі 30-річчя Перемоги до вулиці Спаської в Саксаганському районі.

Асфальтобетон поставлятиме ТОВ «Весташляхбуд» із концерну «Веста» одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, якого пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси із криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом. «Весташляхбуд» є монополістом на ремонт і утримання доріг у Кривому Розі.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 на бітумі модифікованому полімерами марки БМКА 40/60-59 коштує 3 564 грн./т, а такий самий крупнозернистий – 3 397 грн./т.

Пісок природний рядовий на 1,48 млн грн. замовили по 1 104 грн./куб. м, що вчетверо дорожче від середньої ринкової ціни у 250 грн./куб. м.

Менше тонни вітчизняних скляних кульок купили по 90 390 грн./т, що втричі дорожче від ринку. Так, на іншому тендері Департаменту імпортні склокульки в невеликому обсязі коштували 30 тис грн./т. Вітчизняні теж зазвичай купують у цьому ж ціновому діапазоні.

Гарантійний строк на роботи і конструкції становить п’ять років. На заробітну плату піде 4,93 млн грн., тобто 2,5% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,3% – 572 тис грн. Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 195,63 млн грн.

Створений у 2016 році криворізький «Буд Регіон» належить Олексію Буріку, який у 2010-2013 роках працював у Департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА, дійшовши до посади директора. Потім він був заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського до жовтня 2014 року та заступником голови Дніпропетровської облради щонайменше до липня 2015 року. Нині ж особа з такими ПІБ є позаштатним помічником нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Нестеренка з Дніпра.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Будінвест Інжиніринг» директора Дмитра Літнаровича, чиїми засновниками Донедавна були Віталій Баранніков та Аркадій Масарський. Останній свого часу значився засновником ТОВ «Енергія ТМ», яке ЗМІ пов’язували із братами Володимиром та Леонідом Дубинськими і бізнесменом та політиком Геннадієм Корбаном.

Ще раніше частка Масарського в «Будінвест Інжиніринг» належала Ірині Воробйовій, яка в 2015 році йшла в Амур-Нижньодніпровську районну в місті Дніпрі раду від партії «Наш край», будучи головним бухгалтером нині ліквідованого ТОВ «Спецкомунгосп». Тоді «Спецкомунгоспом» володіли Тетяна Щербатова і ТОВ «Дніпроуніверсал» Людмили Калмикової, позаштатної радниці Ігоря Коломойського на чолі Дніпропетровщини. У 2011 році серед засновників «Дніпроуніверсалу» була Вікторія Корбан, сестра Геннадія Корбана, екс-заступника голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському.