Доповідачі ВРП перед провальним розглядом питання суддів Окружного адмінсуду відвідали Офіс Богдана
22.08.2019   //   174 Переглядів

Члени Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха та Андрій Овсієнко відвідували Офіс президента 14 та 15 серпня. Пізніше за їх участі ВРП відмовилася задовольнити клопотання прокуратури про відсторонення розгляду клопотання про відсторонення ексголови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка й судді цього суду Ігоря Погрібніченка.

Про це написала Марія Горбань для «Слідство.Інфо».

Володимир Говоруха та Андрій Овсієнко були доповідачами на розгляді клопотання Генпрокуратури про відсторонення суддів Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка й Ігоря Погрібніченка. 20 серпня ВРП відмовилася задовольнити клопотання ГПУ.

У відповідь на інформаційний запит ВРП повідомила, що її члени відвідували Офіс Президента для «обговорення питань судово-правової реформи».

«14 серпня 2019 року голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха та 15 серпня 2019 року член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко взяли участь в експертних зустрічах, організованих Офісом Президента України, стосовно обговорень питань судово-правової реформи», — йдеться у відповіді ВРП.

На початку серпня президент Володимир Зеленський затвердив склад Комісії з питань правової реформи, яка буде готувати й пропонувати зміни до Конституції, розвитку українських законів, які регулюватимуть, зокрема, систему судоустрою.

«Слідства.Інфо» поцікавилося в членів Комісії, чи справді вони 14 та 15 серпня зустрічалися в Офісі Президента з представниками ВРП й обговорювали «питання судово-правової реформи». Член Комісії Андрій Козлов відповів, що не знає про такі зустрічі, його на них не запрошували.

Нагадаємо, 26 липня детективи НАБУ з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури 26 липня провели обшуки в приміщенні Окружного адмінсуду Києва. Обшуки проводилися в межах розслідування можливого вчинення правопорушень головою та окремими суддями ОАСК. Також були оприлюднені записи розмов тоді ще голови ОАСК Павла Вовка з підлеглими, які нібито свідчать про втручання суддів в роботи інших органів влади.

ГПУ 2 серпня допитала суддів Окружного адмінсуду Павла Вовка, Євгенія Аблова та Ігоря Погрібінченка, а також суддю Суворовського райсуду Одеси Івана Шепітка й підготувала їм підозри. За день до цього, за словами Павла Вовка, він склав повноваження голови ОАСК.

Від «Наших грошей»

Весною НАБУ закрило кримінальну справу про незаконне збагачення тепер екс-голови ОАСК Павла Вовка. Підставою стало рішення Конституційного суду який скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. На цій підставі було закрито  справу про незаконне збагачення і заступника голови ОАСК Євгена Аблова, який також є фігурантом записів, що були оприлюднені НАБУ.