Топ-7 ремонтників спортмайданчиків очолив змовник з орбіти екс-заступника Кернеса
21.08.2019   //   161 Переглядів

КП «Харківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» із березня уклало низку угод про ремонт і реконструкцію спортивних майданчиків у дитсадках, школах і дворах на загальну суму 226,15 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Усі кошти нерівномірно розподілилися між сімома харківськими підрядниками.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Лідером стало ПП «Донремсервіс» із замовленнями на 27% суми, або 60,15 млн грн.

Харківське відділення АМКУ 7 травня 2019 року оштрафувало «Донремсервіс» і ТОВ «Уника-Буд» загалом на 136 тис грн. за антиконкурентні узгоджені дії на торгах сільради на Харківщині за 0,49 млн грн. При цьому їм на три роки заборонили брати участь у відкритих торгах. Уже після цього «Спорт для всіх» без відкритих торгів підписав із «Донремсервісом» чотири допорогові угоди щодо спортмайданчиків на 931 тис грн.

Нині «Донремсервіс» зареєстрований на працівника «Уника-Буд» Ігоря Толдінова. Раніше його засновником був Андрій Коротких, а до того – Володимир Кучеренко. Толдінов був директором ТОВ «Торгово-виробниче об’єднання «Східбуд» (припинено), яке фігурувало у якості фіктивної фірми в одному кримінальному провадженні з «Уника-Буд».

У 2018 році «Донремсервіс» і «Уника-Буд» були субпідрядниками ТОВ «Фоворті Білд», яке представляє оточення Олександра Попова, екс-віце-мера Харкова Геннадія Кернеса.

Ще по 23% взяли ТОВ «СПБО «Східцивільпромбуд» Сергія Борового – 52,37 млн грн. і ТОВ «НВФ «Технології енергозбереження» Михайла Сарвілова – 52,34 млн грн.

Власник «Східцивільпромбуду» Сергій Боровий володіє ТОВ «НДІП «Східбудпроект» і ТОВ «ХС НРІ «Укрсхідпроектреставрація» з Дар’єю Бабкіною та Вадимом Хесіним.

Власник «Технологій енергозбереження» Михайло Сарвілов володіє ТОВ «НВП «Век-Тор» із Володимиром Вітренком, керував ТОВ «НВК «Східбуд» Віталія Петушкова, а в 2012 році був довіреною особою кандидата в нардепи від «УДАР» Михайла Ярмолюка.

Крім того, ТОВ «БК Дизайнбуд» отримало підрядів на 17% суми, або 37,59 млн грн.

Засновником створеної в 2018 році фірми є Костянтин Патоєв, а директором – Дмитро Максимов. Останній володіє ТОВ «НКДМ» («Никадим»), а раніше разом з Юрієм Криворучком був співзасновником ТОВ «ГЦВ КМ», що нині належить Юрію Губарєву.

ТОВ «Горпром» кандидата в нардепи від «ОПЗЖ» Ігоря Шрама взяло ще 14,14 млн грн., ТОВ «Рать» з оточення Арсена Авакова – 6,93 млн грн., а ТОВ «Машстройсервис» Галини та Ігоря Воробйових, останній з яких є зятем того ж Попова, – 2,63 млн грн.