Дитячий кардіоцентр купив три німецькі рентген-системи за 75 мільйонів
12.08.2019   //   74 Переглядів

ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» 6 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Кінд Інтерслух Київ» медичного обладнання на 75,09 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять обладнання виробництва «Siemens Healthcare GmbH» (Німеччина):

  • ангіографічна рентгенівська стаціонарна цифрова система Artis zee ceiling за 36,19 млн грн.;
  • ангіографічна рентгенівська стаціонарна цифрова система Artis zee ceiling за 32,30 млн грн.;
  • рентгенографічна мобільна цифрова система Mobilett Elara Max за 6,60 млн грн.

Гарантійний строк становить рік, а розмір забезпечення виконання договору – 3%.

Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 76,00 млн грн.

ТОВ «Астріум» вимагало від замовника змінити цілу низку технічних вимог, щоб воно могло прийти на тендер із системами Alphenix Core+ і Mobirex виробництва «Canon Medical Systems» (Японія). Йшлося зокрема про глибину С-дуги ангіографа не менше 94 см. За словами фірми, у сукупності цим вимогам можуть відповідати лише системи «Siemens». Однак замовник заперечив це, заявивши, що запропоновані зміни знижують клас обладнання та не відповідають вимогам для використання в дитячому закладі.

Засновниками «Кінд Інтерслух Київ» є Іване Кеванішвілі з Грузії та німецька компанія «Kind Hoergeraete GmbH U. Co KG», кінцевими бенефіціарами – той же Кеванішвілі та німці Олександр Кінд і Мартін Альфред Кінд, а директором – Костянтин Герлянд.

Усього з 2009 року переможець отримав підрядів приблизно на 539,25 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Протек Солюшнс Україна», директором якого є Андрій Скрипко, засновником – компанія «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а кінцевими бенефіціарами – компанія «Протек Солюшинз К/С» (Данія) і киянин Федір Кірпенко.

Останній донедавна входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Раніше він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині асоціацію записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Ці двоє колись входили до складу засновників ТОВ «Хімлаборреактив», яке зараз належить лондонській «Кемлаб Інвест Лтд».