Топ-5 постачальників зерна «Укрспирту» від початку 2018 року: лідер не змінився
11.08.2019   //   251 Переглядів

У 2018 році та першому півріччі 2019 року ДП «Укрспирт» уклало угод про закупівлю зерна на загальну суму 855,56 млн грн. Більшість цієї суми, або 88% припала на п’ять найбільших постачальників.

Як і в 2017 році, найбільше замовлень отримало ТОВ «Агро Фонд» – на 519,62 млн грн.

Фірма була зареєстрована в березні 2014 року в с. Звиняче Горохівського р-ну Волинської обл. Зараз її статутний капітал становить 15,00 млн грн. Засновниками є Василь Лемех та Іван Мигаль зі Львівщини. Їм належить ТОВ «Захід Вторметал», ТОВ «Інвест Агротрейд» і ТОВ «Галич Лан», а також ТОВ «Моноліт Буд Констракт» з Володимиром Богуцьким і ТОВ «Марсель Трейд» з Андрієм Желізняком. Від запуску «Прозорро» в 2016 році «Агро Фонд» отримав підрядів переважно на поставку зерна «Укрспирту» на 1,80 млрд грн.

Крім того, 93,31 млн грн. отримає дніпровське ТОВ «Аббакор Промпоставка» Валерія Козлова. Він також володіє ТОВ «Велес Логістик» з Іллею Бахуринським і Ярославом Турмієм, а в 2017 році був кандидатом на посаду голови Державної служби геології та надр України. Раніше співзасновником було ТОВ «Іді Груп», яке тоді належало Людмилі Денисюк і Сергію Матвєєва, а зараз належить ТОВ «Інвестфонд» Ніни Антошкіної.

ТОВ «Вест Груп Лтд-Захід» поставить сировини на 77,86 млн грн.

Створена в 2018 році фірма з Тернопільщини належить Ігорю Завідковському, Олегу Вінічуку та Андрію Коману. Раніше часткою останнього володів Микола Павліченко.

Вінічук володіє ТОВ «Авангард-Вінниця» сам і ТОВ «Олія+О» з Тетяною Ткачук.

Ще 42,01 млн грн. дісталися столичне ПП «Вєлма» Віктора Мартинюка зі статутним капіталом 100 грн.

Львівське ТОВ «Експотрейдія» Андрія Ясиновського на чолі з Ярославом Сенчуком отримало замовлень ще на 20,88 млн грн. Із 2018 року фірма фігурує у кримінальному провадженні ДФС проти «Укрспирту» щодо можливого ухилення від сплати податків.

Що до Сенчука, то особа з такими ПІБ керує ТОВ «СГП «Бродівське» (припиняється), яке через ПП «Агрофірма «Лугове» належить керівнику ДП «Львівхарчопроект» Богдану Коту. Його син Андрій Кіт був народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка».

Нагадаємо, з вересня 2017 року обов’язки директора «Укрспирту» тимчасово виконує Юрій Лучечко. Раніше він очолював Сторонибабський МДП, був радником в. о. директора «Укрспирту», а також помічником нардепів Миколи Катеринчука («Наша Україна», 6 скликання) і Миколи Кадикало («Народний фронт», 8 скликання).