«Труханівці» отримали 143 мільйони на ремонт Пушкінської вулиці без відкритих цін
09.08.2019   //   67 Переглядів

КК «Київавтодор» 5 серпня за результатами тендеру замовила ПП «Київшляхбуд» капітальний ремонт вулиці Пушкінської у Шевченківському районі за 142,64 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року мають відремонтувати вулицю Пушкінську довжиною 1 км. Зокрема перекладуть мережі, влаштують велодоріжку, встановляти світлофори, антипаркувальні стовпчики, підземні контейнери для сміття, декоративне та звичайне освітлення тощо.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на опори освітлення, гранітний бортовий камінь, бруківку і гранітні плити складає 15 років, на основу дорожнього одягу, чавунні люки і решітки, бетонні й залізобетонні бортові камені, опори кріплення світлофорів, огородження і плити під люки – 10 років, на водопропускні труби – 6 років, на покриття з плитки та асфальтобетону – 5 років, на розмітку пластиком – рік, на розмітку фарбою – півроку. На заробітну плату піде 5,89 млн грн., тобто 4% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,5% – 739 тис грн. Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 144,11 млн грн.

Єдиним конкурентом було ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

 «Київшляхбуд» разом із ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова. Директором є Олександр Ращупкін.

Нагадаємо, «Київшляхбуд» фігурував принаймні у двох кримінальних провадженнях. Нинішній керівник «Київавтодору» Олександр Густєлєв раніше був помічником екс-нардепа від Партії регіонів Олександра Пресмана (нині – група «Партія «Відродження»). Пресман в інтерв’ю не приховує дружні стосунки з мером Одеси Трухановим.

Раніше власником 84% акцій суперника «БШБУ № 50» був громадянин Росії, чиє ім’я SMIDA не розкриває. У 2015 році ця частка зменшилась до 9,8%, а нещодавно росіянкою виявилася Таміла Свірідова. Нині пакет у 74% належить гендиректору фірми Віктору Гавриленку, який у 2002-2003 роках очолював ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».