Парцхаладзе придумав, як взяти під контроль забудови Києва під лозунгом його захисту
07.08.2019   //   387 Переглядів

Автор публікації – журналіст “Наших грошей” Ірина Шарпінська

Заступник Міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе в інтерв’ю «Українському радіо» 31 липня заявив, що жодне з міст-мільйонників в Україні не внесло зміни до своїх генеральних планів згідно з новими Державними будівельними нормами (ДБН). І якщо до кінця 2020 року геплани не будуть оновлені, потрібно ввести мораторій на нову забудову.

Cуть змін: нові «блакитні лінії», що обмежують висоту і силует забудови, «зелені лінії», що визначають ліси, парки, зелені зони, де заборонено розміщувати об’єкти, гарантії дії норм про 6 кв м озелененої території на одного мешканця, щільність населення мікрорайону не більше 150-450 осіб/га (+20% для крупних міст) і т.д.

Усе ніби правильно. Утім, якщо розглянути пропозицію Парцхаладзе ретельніше, то її суть виявиться  дещо іншою.

По-перше, чому міста не оновлюють генплани згідно з новими ДБН Б.2.2-12:2018, тобто ДБН 2018 року? Ну, хоча б тому, що вони – скасовані судом. Поки що Мінрегіон в касації намагається це відбити.

Замість них 26 квітня цього року Парцхаладзе затвердив нові ДБН Б.2.2-12:2019, які мають набути чинності з 1 жовтня. Тобто, лише після цієї дати можна буде починати задавати питання про оновлення генпланів в містах. А доти – в Україні діють старі ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», прийняті ще у 2002 році.

Що ж стосується ДБНів, які почнуть працювати 1 жовтня 2019-го, то тут теж є нюанс. Суд скасовував ДБНи 2018-го через те, що їх підписав не міністр Зубко, а його заступник – Парцхаладзе.

Але наказ про затвердження нових ДБН Б.2.2-12:2019 підписав той самий Парцхаладзе. І, звісно,  позови в Окружному адмінсуді Києва вже з’явились: до прикладу, позов про скасування пункту стосовно максимально допустимої висоти житлової забудови за новими ДБН Б.2.2-12:2019.

Тобто важко оновлювати Генплан, базуючись на неіснуючому документові.

І тут переходимо до другого «але».

По-друге, що насправді мається на увазі під «мораторієм на нову забудову», який можуть ввести у разі неоновлення генпланів?

«Ми хочемо розробити мораторій: якщо міста не ввели ці зміни, вони не мають права будувати», – заявив Парцхаладзе на «Українському радіо».

Після цієї фрази складається враження, що втомлені хаотичною висотною забудовою історичних ареалів мешканці Києва, Одеси чи інших міст можуть сказати: ну, хоч так видихнемо трохи, поки не владнається з оновленням генпланів. Однак, варто дочитати висловлювання заступника міністра до кінця:

«Якщо немає змін у генплані, то, наприклад, Київ всі зміни може робити через Кабінет міністрів. Соромно буде виходити на Кабмін».

Думається, що такий сором все-таки можна буде здолати. Тим паче, якщо на інших шальках терезів – сотні мільйонів доларів, згенерованих дозволами на забудову столиці.

Блог від: Ірина Шарпінська