Фірмі, яка фігурує у справі з директором департаменту, його підлеглі замовили робіт на 10 мільйонів
04.08.2019   //   74 Переглядів

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради за результатами тендерів уклало угоди з ТОВ «Фірма «Харківагроснаб» щодо проведення ремонтних робіт на водопровідних мережах та каналізації загальною вартістю 9,55 млн грн.

Про це пише «Харківський антикорупційний центр».

За даними «Прозоро», було проведено два тендери, переможцем яких стало «Фірма «Харківагроснаб». Зокрема, мова йде про реконструкцію водопровідної мережі по вул. Ахсарова 18 – 20а вартістю 4,96 млн. грн.

Другий тендер – будівництво зливової каналізації по просп. Любові Малої 4,65 млн. грн.

Єдиним конкурентом переможця на обох тендерах було ТОВ СК «СТС», пропозиції якого були дорожчими за результатами торгів. Власниками «СК «СТС» є Андрій Сукесов та Сергій Кудрявцев. В 2016 році ця фірма була фігурантом кримінального провадження щодо заволодіння бюджетними коштами під час виконання реконструкції трамвайних колій в Харкові. Мова йшла про суму понад 100 млн. грн.

Власником та керівником ТОВ фірма «Харківагроснаб» є Олександр Посаженніков, який разом з директором Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради Володимиром Чумаковим був власником ПП «Строй пласт».

В документах, які завантажені в системі «Прозорро», вказано, що вся техніка, що буде залучена переможцем тендерів для проведення робіт, є орендованою. При тому, не вказано у кого саме орендували техніку. Тале зазначено, що й роботи будуть виконувати працівники фірми, які надають техніку в оренду.

Нагадаємо, що «Фірма «Харківагроснаб» є регулярним субпідрядником у ТОВ «Паркінг +», директором якої до 2010 року був саме Чумаков. Правоохоронці підозрювали, що Чумаков продовжує контролювати цю фірму, про що відомо з судової ухвали в справі про можливе розкрадання коштів на ремонті доріг Харкова.  Слідчі підозрювали, що до цієї схеми з ініціативи Чумакова був залучений директор «Фірма «Харківагроснаб» Олександр Посаженніков. Також аналіз податкової звітності показав, що отримані за роботи кошти «Фірма «Харківагроснаб» перерахувало рахунки підприємств з ознаками фіктивності, які входять до складу «конвертаційного центру».

Від «Наших грошей»

«Фірма «Харківагроснаб» почала отримувати замовлення за державні кошти з квітня 2016 року, найбільшим її замовником є Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради. Сума укладених між фірмою та управлінням склала 45,71 млн грн.

ТОВ «Паркінг+» за останні 9 років одержало з міського бюджету Харкова більше 1 млрд.грн. за ремонт автомобільних доріг.

«Паркінг+» з червня 2016 року отримало підрядів майже на 3 млрд грн.

За даними судового реєстру відомо, що в липні минулого року  слідчі провели обшуки в офісі «Фірма «Харківагроснаб» та отримали дозвіл від суду скопіювати знайдену інформацію та документи. З того часу судовий реєстр не містить жодної нової інформації про справу про можливе розкрадання коштів на ремонті доріг Харкова.