За три місяці нова «прокладка» донеччанина натендерила в шахтарів 113 мільйонів
31.07.2019   //   109 Переглядів

ТОВ «Спецтрейд Лтд» у квітні-липні 2019 року за результатами тендерів отримало підрядів державних шахтоуправлінь щодо постачання різноманітних товарів переважно зі сталі на загальну суму 112,69 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ДП «Торецьквугілля» зробило фірмі «Спецтрейд Лтд» замовлення на 54,97 млн грн., ДП «Мирноградвугілля» – на 44,99 млн грн., а ДП «Селидіввугілля» – на 12,73 млн грн.

Найдорожчий річний договір із «Мирноградвугіллям» вартістю 37,58 млн грн. передбачає поставку 940 т шахтного профілю типів СВП-22 і СВП-27 по 39 978 грн. за тонну.

У другій половині 2018 року «Мирноградвугілля» і ДП «Первомайськвугілля» замовляли ТОВ «Доненергоекспорт» і ТОВ «Альфа-Метал-Компані» профіль типу СВП-27 за співставними цінами. Натомість «Селидіввугілля» у жовтні 2018 року замовило його ТОВ «Торговий дім «Контракт-Енерго» по 33 900 грн./т, що на 18% дешевше.

Сума угод на 1,6% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 114,47 млн грн.

«Спецтрейд Лтд» зареєстровано в Макіївці 24 лютого 2014 року на тодішнього директора Артема Стрельнікова із Селидового. Потім фірму переписали в Києві за адресою масової реєстрації Кловський узвіз, буд. 13, оф. 25 на директора Сергія Лобова з Вугледара, який свого часу очолював наглядову раду ПрАТ «Макіївський завод «Факел». Нині ж фірмою-переможцем володіє та керує Сергій Мельников, прописаний в окупованому Донецьку.

У більшості випадків єдиним конкурентом переможця на торгах була одна з цих фірм:

  • ТОВ «Люмакс Траст» Андрія Колодія, колишній засновник якого Ігор Глущенко раніше володів ТОВ «Норд Супра» з угрупування Віталія Кропачова;
  • ТОВ «ТД Євроімпекс» Дмитра Демянка; як писали «Наші гроші», влітку 2017 року представником «ТД Євроімпекс» на одному з тендерівзасвітився Євген Аверін – брат власника ТОВ «Лідер Промснаб» Сергія Аверіна з угрупування Віталія Кропачова;
  • ТОВ «Акцепт КР» Юрія Лук’яненка, чия дружина Вікторія Лук’яненко очолює відділ аудиту Дніпропетровської облради; фірма фігурує у кримінальному провадженні СБУ №22018040000000003 щодо поставки філії «Придніпровська залізниця» колійних костилів, не відповідних технічним стандартам, і фінансування так званої «ЛНР».

Кропачова називали представником у вугільній галузі колишнього першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера екс-президента Петра Порошенка – Ігоря Кононенка.

Із початку липня новим неофіційним куратором вугільної галузі замість Кропачова став екс-директор «ДРФЦ» Віталій Бєляков. Ініціював заміну в обхід Офіса президента Ігор Коломойський, а група «Приват» почала співпрацю з державним ПАТ «Центренерго».