Швейцарці розіграли 56 мільйонів на два пожежні автомобілі для аеропорту «Бориспіль»
29.07.2019   //   210 Переглядів

ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 24 липня за результатами тендеру замовило компанії «THG Technik Handels Gesellschaft AG» (Швейцарія) пожежних автомобілів на 1,96 млн євро, або 56,06 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року поставлять два аеродромні пожежні автомобілі Rosenbauer Panther 6×6 new виробництва фірми «Rosenbauer International AG» (Австрія) у 2019 році з двигуном Євро 5 виробництва фірми «Volvo Penta AB» (Швеція) по 956 тис євро, або 28,03 млн грн.

Автомобілі мають запас вогнегасних речовин 14 100 л, а саме 12 500 л води, 1 500 л піноутворювача і 225 кг сухої хімічної порошкоподібної речовини. Також вони оснащені основним поворотним лафетним стволом, бамперною туреллю, знімною системою піноукладки на злітно-посадкову смугу при посадці без шасі, системою самогасіння, ручним барабаном швидкого реагування, драбинами та іншим пожежним інвентарем.

Гарантійний строк на автомобіль становить два роки, а на цистерни – двадцять років.

Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 1,96 млн євро.

Швейцарська «THG Technik Handels Gesellschaft AG» на чолі з Генрі Кайлєм володіє ТОВ «Фолгат-Сервіс». Останнє раніше належало Дмитру Крилову, який також володів ТОВ «Фолгат ФТК» з нинішніми власниками Олександрам Гринем та Ігорем Підрезою.

У 2014 році АМКУ оштрафував «Фолгат ФТК» і ТОВ «БМС Техно» за тендерну змову, але згодом суд визнав це рішення адмінколегії недійсним через недоведеність обставин.

Із 2018 року переможець узяв підрядів «Борисполя» і ДСНС Львівщини на 92,37 млн грн.

Нині єдиним конкурентом із таким самим автомобілем від «Rosenbauer» була компанія «Prestige Security Services AG» (Швейцарія) на чолі з Томасом Хенцом, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. У 2017 році суперник виграв єдиний підряд «Борисполя» щодо поставки детекторів вибухових речовин на 225 тис євро, або 7,49 млн грн.

ТОВ «Пост-01» скаржилось в АМКУ на низку технічних вимог, які, на його думку, були виписані під виробника «Rosenbauer». Зокрема йшлося про наявність системи стабілізації автомобіля при можливості перекидання (RSC). Однак замовник заявив, що виробники пожежних автомобілів не виробляють такі системи самостійно, а встановлюють чужі, тож ніщо не заважає виробнику її встановити. Також він надав листи від двох компаній «Bais» і «Zimag» про те, що вони можуть виготовити автомобілі згідно вимог тендеру. З огляду на все це адмінколегія не задовольнила скаргу через недоведеність дискримінації.

ТОВ «Компанія Тітал» і ФОП Чепко Микола Миколайович теж скаржились в АМКУ на дискримінацію, але фірма відкликала скаргу через неприйнятні для неї умови оплати на тендері, а підприємець не обґрунтував наявність порушення своїх прав та інтересів.