Мерія Кременчука дозволила улюбленій «прокладці» розіграти ремонт дороги за 3 мільйона
26.07.2019   //   71 Переглядів

Департамент житлово-комунального господарства Кременчуцької міськради за результатами тендеру 22 липня має намір укласти угоду з ПП «Перша українська будівельна компанія» щодо ремонту дороги вартістю 2,85 млн грн.

Про це йдеться в матеріалі Татьяни Донченко для «ТелеграфЪ».

За даними «Прозорро», було замовлено капітальний ремонт дороги вулиці Декабристів в Кременчуці. Замовник вимагав 10-річну гарантію на якість робіт.

Єдиним конкурентом «Першої української будівельної компанії», яке зареєстроване в Світловодську Кіровоградської області, виступала ФОП Аленькова Ольга Миколаївна. Вона також зареєстрована в Кіровоградській області в місті Олександрія.

Обидва учасники під час торгів не знижували ціну.

За даними «Прозорро», раніше ФОП Ольга Аленькова не мала досвіду ремонту доріг за бюджетні кошти, а лише виконувала роботи з інженерного проектування. ЇЇ основний від діяльності -«Надання інших допоміжних комерційних послуг». Вона не вказала при реєстрації КВЕД «Будівництво доріг та автострад» або інший КВЕД, пов’язаного з будівництвом.

«Перша українська будівельна компанія» зареєструвала 40 видів економічної діяльності.

Компанія має статутний капітал 1000 гривень і зареєстрована в квартирі житлового будинку на вулиці Робітничій у Світловодську.

У довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації на виконання робіт (подається за вимогами до тендерної документації) фірма вказала вісім працівників. Серед них – жодного, хто працює з дорожньою технікою. Також вона поставила прочерк в пункті про залучення субпідрядників.

Директор та засновник «Перша українська будівельна компанія» Денис Биков керує ще шістьма фірмами.

Серед працівників «Перша українська будівельна компанія» — інженер-проектувальник Валентин Олександрович Жежеря. В він є депутатом Олександрійської міської ради. В його декларації не вказана дружина, але вказаний син на прізвище Аленьков (що співпадає з прізвищем ФОПа-конкурента).

В історії контрактів ФОП Аленькової є інформація про те, що Жежеря у 2018 році працював у неї головним інженером.

Також на фірма та ФОП подали свої пропозиції практично одночасно: «Перша українська будівельна компанія» завантажили свої документи 19 липня з 6.07 до 8.11 години ранку. ФОП Аленькова завантажила документи архівом на хвилину пізніше – в 8.12 того ж ранку.

Документи теж ніби писані під копірку (хіба що різняться деякі показники та ціна на користь «Перша українська будівельна компанія»).

При цьому, ФОП Аленькова не надала довідки про виконання подібних робіт.

«Перша українська будівельна компанія» отримує замовлення виключно в місті Кременчук: реконструює рекреаційні зони, робить комплексний благоустрій територій, ремонтує внітрішньоквартальні проїзди та дитсадок №21. При цьому вся виручка компанії — винятково бюджетні замовлення, і левова частка з них отримана під час допорогових неконкурентних закупівель.

Від «Наших грошей»

«Перша українська будівельна компанія» зареєстрована в травні 2018 року, а вже в серпні того року отримала замовлення. Нині з нею комунальні підприємства та бюджетні установи Кременчука уклали угод на на загальну суму 8,40 млн грн.