Помічниця нардепа хоче скасувати рішення суду по ще одному фіктивному власнику фірми зі «справи Логвинського»
24.07.2019   //   209 Переглядів

Юридична компанія «Анкіл», співзасновницею якої є помічниця нардепа від «Народного фронту» Георгія Логвинського Марія Швець, оскаржила рішення суду, яким звільнено від кримінальної відповідальності «фіктивного» директора ТОВ «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт» Руслана Судара, що фігурує у справі про заволодіння 54,18 млн грн державних коштів в інтересах компанії «Золотой Мандарин Ойл». Про це повідомляє «Слово і діло» із посиланням на ухвалу Касаційного кримінального суду від 6 червня.

За даними слідства, Судар у 2012 році працював менеджером у фірмі «Союзторгінвест», директором і засновником якої є брат нардепа Ігор Логвинський. В офісі цієї фірмі Судару запропонували зареєструвати на себе компанію «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт», на що той погодився. Надалі Судар жодними питаннями у цій компанії не займався.

Між тим, за даними слідства, цю компанію використали, зокрема, для прикриття незаконної діяльності щодо конвертації в готівку 54,18 млн грн безготівкових коштів, отриманих від ТОВ «Золотой Мандарин Ойл», які останнє одержало від держави. Надалі вказані кошти були перераховані на рахунки інших фіктивних фірм нібито на підставі договорів про переуступлення права вимоги. Зокрема, фірма «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт» перерахувала частину цих грошей і фірмі Ігоря Логвинського «Союзторгінвест».

Від «Наших грошей”:

Судару було пред’явлено підозру у фіктивному підприємництві (ст. 205 КК). У зв’язку із закінченням строків давності САП подала в суд клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності. Це клопотання подав заступник керівника САП Володимир Кривенко.

Суд першої інстанції 12 грудня 2018 року відмовився задовольнити клопотання САП. Однак 5 лютого апеляційний суд його таки   і звільнив Судара від кримінальної відповідальності. При цьому у рішенні зазначено, що Судар був «фіктивним» власником «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт».

У подальшому юридична компанія «Анкіл» помічниці Логвинського Марії Швець оскаржила  рішення апеляції. Дату засідання Касаційний кримінальний суд поки не призначив. Як раніше повідомляли «Наші гроші з Денисом Бігусом», Швець теж фігурує у т.зв. «справі Логвинського».

Зауважимо, що у квітні цього року старший групи прокурорів направив до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності теж через строки ще одного «фіктивного» директора, тільки іншої фірми – ТОВ «Золотой Мандарин Ойл». Однак, це клопотання заступник керівника САП Кривенко відкликав, і суд 22 липня повернув справу на розслідування.

Відтак, на сьогодні відсутнє рішення суду по «фіктивному» директору ТОВ «Золотой Мандарин Ойл», а також оскаржується вже існуюче рішення по «фіктивному» керівнику ТОВ «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт».

Варто відзначити, що саме у квітні, після направлення в суд клопотання по другому «фіктивному» директору із т.зв. “справи Логвинського”, керівник САП Назар Холодницький різко змінив групу прокурорів, і зробив старшим групи свого заступника Кривенка.

Між тим нагадаємо, що на т. зв. «акваріумних плівках» з кабінету керівника САП на початку 2018 року було зафіксовано, як Холодницький гарантує нардепу Логвинському, що контролює справу щодо нього.

Детективи розслідують т.зв. «справу Логвинського» з серпня 2017 року. За даними слідства, службові особи Мін’юсту за попередньою змовою з народним депутатом та пов’язаними з ним особами організували заволодіння та подальшу легалізацію 54,18 млн грн коштів держбюджету в інтересах ТОВ «Золотой Мандарин Ойл». Крім того, встановлено, що дії службових осіб фірми призвели до завдання збитків «Родовід Банку» (99,9% належить державі) на суму 1,11 млрд грн. Це все підтверджується висновками судово-економічних експертиз.

Співзасновником ТОВ «Юридична компанія «Анкіл» разом з Марією Швець є Фелікс Козаков.