Шахтарі відписали фабриці Кропачова ще 33 мільйони на збагачення вугілля
22.07.2019   //   44 Переглядів

ДП «Лисичанськвугілля» 15 липня уклало угоду з ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Мирноградська» про послуги зі збагачення вугілля на 32,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають переробити 226 тис т вугілля ДГ (0-200) по 145 грн. за тонну.

Це дорівнює цінам послуг для інших шахтоуправлінь Донбасу та ДП «Львіввугілля».

Закупівлю проведено за переговорною процедурою, бо відкриті торги тричі відміняли через нестачу учасників, оскільки на них приходила лише «ЦЗФ «Мирноградська».

Формальна економія відносно очікуваної вартості відмінених торгів дорівнює нулю.

Віднедавна фабрики «Україна»«Росія» і «Мирноградська» повністю належать ТОВ «Укрдонінвест» Юлії Кропачової та екс-депутата Донецької облради Віталія Кропачова. Його називали представником у вугільній галузі колишнього першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера екс-президента Петра Порошенка – Ігоря Кононенка.

Раніше чверть акцій цих фабрик належала ТОВ «ТЕК Холдинг» директора Валерія Сіпка, яким до 2015 року володів Сергій Марченко з окупованої Макіївки Донецької області.

А до 2018 року «Укрдонінвест» мав лише чверть акцій фабрик «Україна» та «Росія», а рештою володіло ТОВ «ДРФЦ» з угрупування Олександра Януковича, яке належить вірґінському офшору «Сароне Холдінгс Лімітед» (кінцевий бенефіціар Антоніс Ксенодохідіс із Кіпру). Воно також мало 100% акцій фабрики «Мирноградська».

Із початку липня новим неофіційним куратором вугільної галузі замість Кропачова став екс-директор «ДРФЦ» Віталій Бєляков. Ініціював заміну в обхід Офіса президента Ігор Коломойський, а група «Приват» почала співпрацю з державним ПАТ «Центренерго».