Спеціалісти АМКУ доповідали Терентьєву про ймовірну бездозвільну концентрацію «Дніпровського коксохіму» Ахметовим, але не були почуті
19.07.2019   //   100 Переглядів

Державні уповноважені АМКУ голосували «за» надання дозволу «Метінвесту» на придбання Дніпровського коксохіму знаючи, що профільний Департамент підозрював заявника у фактичній концентрації без дозволу. Про це стало відомо із інтерв’ю колишньої державної уповноваженої Агії Загребельської виданню «Апостроф».

«У матеріалах справи лежить службова записка від департаменту, де написано, що фактично концентрацію можливо вже відбулася, що потрібно відкрити справу за ознаками порушення щодо концентрації без дозволу. А якщо вона відбулася, треба накласти штрафи на сотні мільйонів. Але на це ніхто не звертає увагу і знову виноситься питання на комітет і знову нам пропонується проголосувати. Давайте проголосуємо і дамо дозвіл, а потім перевіримо чи було порушення. Я голосую проти», – розповіла нещодавно звільнена указом Президента Загребельська.

Голосування відбулось 18 квітня. Тоді Комітет надав дозвіл «Metinvest B.V.» Ріната Ахметова на придбання контрольного пакету акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» у групи російського олігарха Романа Абрамовича.

Раніше «Наші гроші» з’ясували, що фактична зміна акціонерів заводу відбулась ще наприкінці 2013 року, коли на зміну контролюючій фірмі Абрамовича зайшли чотири офшори, двоє з яких можуть бути структурами, пов’язаними з Ахметовим.

АМКУ мав не надавати дозвіл на концентрацію, а спершу провести розслідування та, як наслідок, оштрафувати компанію за бездозвільну концентрацію коксохіму на 5% від річного доходу «Метінвесту». Штраф міг би скласти 16 млрд грн.

Відомо, що АМКУ три роки не надавав «Метінвесту» дозволу на концентрацію. Сьогодні Ахметов контролює 5 з 8 заводів, що займаються виробництвом коксу на вільній від окупантів території України. Це ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод», ПАТ «Металургійний комбінат “Азовсталь”», ПАТ «Запоріжкокс»,  і де-факто – ПАТ «Южкокс» та ПАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (читайте також матеріал «Якби АМКУ був нормальним. Що було б з Ахметовим»).

Нагадаємо, наприкінці червня цього року голова АМКУ Юрій Терентьєв доручив підлеглим у термін до кінця липня пошукати інформацію у ЗМІ щодо діяльності СКМ та проаналізувати дії компаній з групи Ріната Ахметова.

Зокрема, Терентьєв доручив «підготувати інформацію, висвітлену у ЗМІ щодо олігархів» і оновити інформацію для видання «Монополії України». Як відзначали «Наші гроші», окрім СКМ Ріната Ахметова керівник АМКУ не виокремив жодну іншу фінасово-промислову групу у переліку своїх доручень.

Водночас, при керівництві Терентьєва, Комітет прийняв низку рішень, спрямованих на укрупнення групи Ахметова.

Так, Терентьєв особисто погодив постанову НКРЕКП, якою було впроваджену так звану формулу «Роттердам+»; АМКУ не визнав групу ДТЕК разом з «Енергоатомом» монополістами на ринку електроенергії; закрив справу про зловживання компаніями ДТЕК на ринку електроенергії, дозволив групі Ахметова придбати ще два обленерго, хоча ДТЕК на той момент вже контролював майже 35% ринку постачання електроенергії, дозволив «Метінвесту» придбати завод «Дніпровський коксохім».