«Баришівське правосуддя» в АМКУ: Адвокат «Join UP!» заявив, що АМКУ оштрафував його за скаргою НЕ клієнта туроператора
19.07.2019   //   257 Переглядів

Туроператор «Join UP!» 11 липня подав до суду позов проти АМКУ щодо визнання недійсним рішення регулятора від 21 червня, яким було накладено на компанію 1,50 млн грн штрафу за поширення недостовірної інформації. Про це повідомив адвокат та представник туроператору «Join UP!» Дмитро Толкачев у колонці на «Економічній правді».

21 червня Тимчасова адміністративна колегія АМКУ (ТАК) оштрафувала туроператора «Join Up!» на 1,50 млн грн за обіцянки туристам організувати авіа-перевезення компаніями «МАУ» та «Роза вітрів», з якими компанія у квітні-травні 2018 року нібито не мала угод.

Однак компанія заявила, що такі угоди були і є чинними – і вони були надані на розгляд АМКУ.

Крім того, у компанії відмітили, що рішення антимонопольників не містить інформації про те, де саме туроператор поширював «недостовірні відомості про виконання рейсів». І також немає даних про те, як це відбувалося, на яких рейсах.

«Усі “докази” АМКУ — це електронний лист зі скаргою туриста на “неіснуючі рейси”, один скріншот та заяви від “Рози вітрів” і “МАУ” про “неодноразові звернення в телефонному режимі” від туристів. Ці “неодноразові звернення” залишилися неперевіреними АМКУ. Join UP! провів внутрішню перевірку та виявив: туристи, що вказані як ті, хто надіслали листа та надали скріншот, взагалі не були клієнтами туроператора», – заявив адвокат компанії.

Аналогії з «баришівським правосуддям»

Раніше Баришівський суд прийняв рішення про призупинення ліцензії компанії SkyUp Airlines, яка належить тим же власникам, що і Join UP! Журналісти «Схем» з’ясували, що позов було подано від імені мешканки Баришівки, яка на камеру визнала, що не підписувала позовну заяву.

Також Баришівський суд заборонив першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій приймати участь в правлінні НБУ. Журналісти Bihus.info зясували, що цей позов було подано від імені місцевого безробітного.

В усіх випадках журналісти вказували на можливу зацікавленість олігарха Ігоря Коломойського у цих рішеннях. Оскільки «SkyUp» є конкурентом МАУ по перельотам з України в Грузію. А Рожкова брала активну участь у націоналізації «Приватбанку».

Із рішення АМКУ про штраф «Join UP!» випливає, що Київське ОТВ АМКУ розпочало розслідування з власної ініціативи. З тексту рішення також відомо, що протягом квітня та травня минулого року туроператор-відповідач на власному веб-сайті розповсюджував інформацію про перевезення авіакомпаніями «МАУ» та «Роза вітрів».

У доказову базу рішення лягла інформація, отримана від конкурентів туроператора (хоча більшість повідомляли про кейс «Джоін апу» виходячи з того, що читали у ЗМІ), зібрана у ході опитування з вибіркою у 90 осіб щодо сприйняття споживачами спірної інформації, а також – інформація, надана авіа-перевізниками «МАУ» та «Роза вітрів».

Зокрема, у «Розі вітрів» повідомили, що у травні-червні 2018 року до компанії «неодноразово телефонували пасажири», щодо бронювання квитків на неіснуючі рейси до Єгипту та Туреччини, які рекламувала компанія «Джоін ап!», а потім – про скасування таких рейсів.

Крім того, у «Розі вітрів» згадали, що звертались до туроператора із вимогою припинити такі дії, адже між ними не існувало угод на перевезення туристів «Джоін апу» після 8 травня 2018 року. Як додали у компанії, стосовно продажу туроператором-відповідачем білетів на рейси «Рози вітрів» до них також звертались у мейл-переписці. У рішенні наведене одне таке звернення.

Додамо, розслідування проводило Київське відділення АМКУ, яке очолює Олексій Хмельницький, товариш і одногрупник голови Комітету Юрія Терентьєва. Саме завдяки рішенню Терентьєва результати розслідування були винесені на ТАК, що дозволило винести порушнику суттєвий штраф, замість максимум 68 тис. грн, які вправі накладати територіальні відділення самостійно (про квазі-практику нинішнього АМКУ щодо винесення рішень на ТАК читайте, будь ласка, тут).

«Join UP!» подав до суду позов про визнання недійсним рішення антимонопольників 11 липня. Судовий розгляд справи очікується.