У ДРСУ збудились на керівника відділення АМКУ, бо той «неправильно» зацікавився діяльністю «Закарпатгазу»
18.07.2019   //   361 Переглядів

Державна регуляторна служба у Закарпатській області склала протокол про адміністративне правопорушення на голову Закарпатського ОТВ АМКУ Віталія Шаленика через скерування ним на адресу ПАТ «Закарпатгаз» двох «некоректних» інформаційних вимог. Про це свідчить ухвала судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 26 червня.

Протокол 25 травня цього року склала завідувач сектору Державної регуляторної служби у Закарпатській області Наталія Ганусич.

Голову закарпатського крила АМКУ звинуватили у порушенні статті 16624 КУпАП (Незаконні вимоги до документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування).

Так, 18 березня та 11 квітня цього року, голова Відділення Віталій Шаленик надіслав «Закарпатгазу» письмові вимоги про надання інформації, зазначивши, що вони мають бути підписані керівником або уповноваженою особою та завірені печаткою.

У суді, куди в результаті був скерований протокол на Шаленика, відповідач своєї вини не визнав та попросив закрити провадження у справі за відсутністю в його діях ознак складу адмінправопорушення. Крім того зазначив, що протокол відносно нього склала неправомочна особа.

Придивившись до отриманого на розгляд протоколу, суд вирішив повернути матеріали ДАСУ для дооформлення. Суд помітив, що у документі зазначене лише найменування посади, яку займає Шаленик, тобто, протокол майже не містить відомостей про особу, яка притягується до відповідальності: ні дати народження, ні місця проживання, ні контактного телефону, ні паспортних даних.

Додатково суд відмітив, що протоколи про адміністративні правопорушення уповноважені складати посадовці Державної регуляторної служби, тоді як сектор ДРС у Закарпатській області не є окремою юридичною особою і не є центральним органом виконавчої служби.

«Матеріали справи не містять також відомостей, що завідувач сектору Державної регуляторної служби України у Закарпатській області Ганусич Н.М. є уповноваженою посадовою особою центрального органу виконавчої влади та така вправі складати протокол (відсутнє відповідне доручення)», – пояснив суддя.

Так, суддя вирішив повернути протокол регуляторникам для належного оформлення.

Нагадаємо, Віталій Шаленик став головою Закарпатського відділення АМКУ у вересні 2018 року. До призначення працював заступником начальника відділу досліджень і розслідувань.

Додамо також, що сьогодні триває судовий процес, ініційований головою Вінницького територіального відділення АМКУ Миколою Слободянюком проти центрального апарату Комітету. Йдеться про оскарження дисциплінарного стягнення за «перевищення службових повноважень». Керівник Вінницького ОТВ АМКУ програв у першій інстанції, однак зумів відстояти свою позицію в апеляції. Очікується розгляд справи у касаційній інстанції.