Поліція розслідує розкрадання коштів на реконструкції вулиці-візитівки за 35 мільйонів фірмою, яку розхвалював мер
18.07.2019   //   95 Переглядів

Поліція підозрює, що службові особи ТОВ «Оквін-5» привласнили кошти під час реконструкції вул. Соборна у м. Дружківка Донецької обл., яку замовив Департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації за 33,65 млн грн. Про це йдеться у програмі ГО «Ініціативний рух «Громадський патруль».

Грандіозний проект реконструкції вул. Соборна, яка вважається візитівкою міста, презентував  Дружківський міський голова Валерій Гнатенко ще навесні 2017 р.

У листопаді 2017 р. Департамент капбудівництва ОДА замовив фірмі «Оквін-5» з Костянтинівки реконструкцію вул. Соборна та благоустрій прилеглої до неї територій за 33,65 млн грн. На торгах єдиним конкурентом переможця було комунальне підприємство «Служба єдиного замовника Костянтинівської міської ради» на чолі з Сергієм Гонтаренком, яке запропонувало 34 млн грн. Фірми не торгувалися на аукціоні.

«Громадський патруль» зазначив, що Гнатенко називав підрядника «Оквін-5» перевіреним. Крім того, цю фірму також розхвалював колишній голова Донецької ОДА Юрій Жебрівський.

Роботи з реконструкції вулиці почалися на початку зими 2017 р. За словами Гнатенка, вони повинні були завершитися до Дня перемоги 2018 р. Втім, ні до 9 травня 2018 р, ні до сьогоднішнього дня роботи так і не завершені.

«Громадський патруль» з’ясував,  що Головне управління Держпраці у Донецькій області виявило численні порушення трудового законодавства фірмою «Оквін-5» (пов’язаних з виплатою зарплатні та інші), у зв’язку з чим наклало штрафів на 5,5 млн грн.

Крім того, Дружківське відділення поліції Краматорського відділу поліції ГУ Нацполіції в Донецькій обл. проводить розслідування кримінальної справи за фактом розкрадання майна службовими особами ТОВ «Оквін-5» під час реконструкції вул. Соборної. У кінці 2018 р. слідчі СВ Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області клопотали у суді про надання їм списків працюючих на ТОВ «Оквін-5» та відомостей щодо виплати зарплатні працівникам за період з 01.01.2018 р. по 30.09.2018 р. Втім, Дружківський міський суд відмовив у задоволенні цього клопотання, оскільки воно було підготовлене недбало.

За даними «Громадського патруля», економічний блок слідства веде офіцер поліції Вікторія Аніскіна, яка є сестрою дружини міського голови Дружківки Світлани Гнатенко.

Від «Наших грошей»:

Засновником та директором ТОВ «Оквин-5» є Дмитро Мельник. Згідно з даними «Прозорро», у 2016-2018 рр. фірма виграла тендерів на загальну суму 568,18 млн грн.