Дорожники сховали ціни ремонту траси Шкілем та екс-чиновником за чверть мільярда
16.07.2019   //   242 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Вінницькій області 12 липня за результатами тендерів замовила ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» поточний середній ремонт автодороги державного значення М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка на 265,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року трасу відремонтують на ділянці км 455+000 – км 465+000 довжиною 10 км. Найбільше коштів відведено на дорожній одяг зі щебенево-піщаної суміші С-7, асфальтобетону щільного крупнозернистого типу А і суміші ЩМАС-20. Однак кошториси і підсумкова відомість ресурсів не були опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни цих та інших матеріалів з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на земляне полотно, основу дорожнього одягу, цементобетонне покриття та асфальтобетонне покриття методом регенерації становить 10 років, на мости – 8 років, на асфальтобетонне покриття, водопропускні труби і регуляційні споруди – 6 років, на огородження і розмітку полімерною стрічкою – 5 років, на розмітку пластиком – 3 роки, на знаки і напрямні стовпчики – 2 роки, на будівлі та споруди експлуатаційної та автотранспортної служб, інші послуги, крім аварійного ремонту дорожнього покриття, – рік, на розмітку фарбою – півроку.

Сума угод на 3% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 275,01 млн грн.

Львівська «СУПН «Автострада» належить бізнесмену Максиму Шкілю, який також володіє ТОВ «Перша логістична компанія» і низкою фірм зі сфери видобутку граніту, а за часів Януковича курував західний напрямок «Молодих регіонів». Керує переможцем Анатолій Вакар, який раніше очолював Департамент ЖКГ, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА, а до того – нині ліквідоване Управління транспорту Вінницької ОДА.

Раніше засновником «Автостради» значився одесит Володимир Волощук, а до нього – португальська фірма «Цахаріас Інтернейшнл Проджектс» німця Вальтера Цахаріаса і ТОВ «МВ Інвест Груп» львів’янки Тетяни Василівни Шкіль, імовірно, матері Максима Шкіля.

Із 2017 року «Автострада» виграла тендерів переважно Вінницької САД на 1,65 млрд грн.

Нині єдиним допущеним конкурентом було місцеве ТОВ «Шляхбуд» Марії Ковальчук, Анатолія Малигіна, Петра Рудика, Анатолія Шеремети, Антона Піддубчака, Олександра Пилявця та Андрія Калінського, яке з 2016 року отримало підрядів на 1,42 млрд грн.

Дві інші фірми не допустили до аукціону. ПрАТ «Хмельницьке шляхово-будівельне управління №56» відхилили за відсутність копії дозвільних документів підприємства на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а ПП «Полтавабудцентр» – через те, що в червні АМКУ «забанив» його за тендерну змову.