Тендерна колегія АМКУ викинула з тендеру за 173 мільйони барменів, що знають англійську на А1, але не на «Elementary»
16.07.2019   //   643 Переглядів

Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг на харчовому тендері за 173 млн грн зобов’язала аеропорт «Бориспіль» відхилити пропозицію учасника, 30 працівників якого розмовляють англійською на рівні А1 – і вище, а мають розуміти мову на рівні бодай – «Elementary». Про це свідчить рішення органу оскарження від 9 липня.

Розгляд АМКУ скарги від одного з учасників торгів проти конкурента відбувся у межах закупівлі аеропортом «Бориспіль» послуг із організації харчування та обслуговування пасажирів бізнес-залів та прем’єр VIP-зали, згідно з попередньо встановленим асортиментом продукції у барах внутрішніх та міжнародних рейсів терміналу D. Очікувана вартість замовлення сягає 172,99 млн грн.

 

На етапі прекваліфікації замовник відхилив чотири із семи пропозицій учасників ринку. Водночас, одна із допущених компаній добилась в АМКУ відхилення заявки ще одного учасника, тож до аукціону дійдуть лише двоє – ПП «Тіді Лтд» та ТОВ «Аллюр Лтд». Саме остання з фірм і поскаржилась на третього допущеного учасника – ТОВ «Кофе Бар Плюс» (читайте довідку про допущені компанії нижче).

Скаржник заявив, що «Кофе Бар Плюс» порушив вимоги тендерної документації в одинадцяти частинах, але тендерна колегія АМКУ змогла погодитись лише з одним пунктом скарги – щодо відповідності кваліфікаційним критеріям.

Йшлося про знання щонайменше 24 працівниками учасника англійської мови на рівні не нижче «Elementary».

«У складі Пропозиції «Кофе бар плюс» містяться сертифікати на 30 осіб, якими засвідчено, що вони склали внутрішній тест на визначення рівня володіння англійською мовою та мають рівень А1», – пояснив скаржник.

Таким чином скаржник вирішив, що рівень А1 – це ще не «Elementary».

Спірний учасник додав до складу пропозиції копії 30 сертифікатів на знання працівниками англійської мови відповідно до CEFR, що були видані у травні цього року центром «Business Teaching Center». Згідно з документами, англійською мовою на рівні А1 володіють 27 осіб спірного учасника, на рівні А2 – 2 особи, та на рівні В2 – 1 особа.

Сам замовник у відповідь на зауваження скаржника відмітив, що у відкритих джерелах інформації рівень А1 відноситься до рівня «Elementary», а відтак пропозиція допущеної компанії – таки відповідала вимогам тендерної документації.

Довідково Рівні А1 і А2 за CEFR відносяться до одного базового блоку володіння мовою, який має назву «English Basic User», але «А1» є підрівнем «beginner», а «А2» – «elementary». При цьому, у деяких мовних школах та навчальних книгах рівень А2 іменують мовним етапом «Preintermediate», тоді як А1 – етапом «Elementary».

Врешті тендерна колегія АМКУ у складі голови Колегії держуповноваженої Ніни Сидоренко, та уповноважених Світлани Панаіотіді та Анни Артеменко визнали пропозицію «Кофе Бар Плюс» у цій частині такою, що не відповідала вимогам замовника.

Про потенційних переможців торгів:

Останніми роками аеропорт «Бориспіль» замовляє послуги з організації харчування у барах VIP-залів компанії ПП «Тіді Лтд», що також була допущена до активного аукціону. У 2015 році компанія при конкуренції з пов’язаним ТОВ «Укрклінсервіс» виграла підряд за 8,48 млн грн, у 2016-му – за 42,31 млн грн, а у 2017-му – за 64,80 млн грн.

Як раніше встановили «Наші гроші», «Тіді Лтд»  створена у липні 2013 року Оксаною Юраковою – колишньою дружиною Олександра Юракова, екс-депутата Києво-Святошинської райради Київської області (УДАР). У 2005-2008 роках Юраков був радником міністра транспорту, завідував секретаріатом транспортного комітету Верховної Ради.

Невдовзі після заснування, у 2014-му, власниками «Тіді Лтд» стали лондонська компанія «City F& P Ltd», Кирило Клименко і Олена Юданова. Невдовзі структуру власності було підкориговано знову, і сьогодні фірма зареєстрована на згадуваного Клименка, Зою Бормотову та Володимира Лещинського, який є бенефіціаром компанії.

З 2017 року київське, а до того – маріупольське ТОВ «Аллюр Лтд» сьогодні зареєстроване на киянина Дениса Антропова. Це син Юрія Антропова, відомого як засновник фермерського господарства «СФГ “Ельдорадо”», що зареєстроване у бориспільському районі Київщини, та як кандидат від БПП до Бориспільської райради Київської області на місцевих виборах 2015 року.

Саме за договором з «СФГ “Ельдорадо”» від квітня поточного року компанія «Аллюр Лтд» здобула досвід з організації послуг харчування, який і надала на розгляд аеропорту «Бориспіль».