Голландці продали «Укртранснафті» систему управління технічним станом нафтопроводів за 60 мільйонів
11.07.2019   //   109 Переглядів

АТ «Укртранснафта» 8 липня за результатами тендеру замовило компанії «Rosen Europe B.V.» (Нідерланди) послуги з аналізу та програмування систем на 2,00 млн євро, або 59,77 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року мають створити Систему управління технічним станом і цілісністю нафтопроводів. Вона призначена для «підвищення ефективності використання бюджетних коштів при забезпеченні заданого рівня надійності та безпеки транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами». Крім проектування і впровадження системи, виконавець повинен зібрати, проконтролювати якість та інтегрувати дані про ділянки магістральних нафтопроводів, створити геопросторову основу цих ділянок та інтегрувати матеріали космічної зйомки цих ділянок у програмні засоби Системи.

Договір передбачає гарантійне технічне обслуговування Системи протягом року.

Нагадаємо, за даними «БізнесЦензора», до 2009 року фірма «Rosen Europe B.V.» мала за європейські кошти впровадити подібну Систему в ПАТ «Укртрансгаз», але на 2010 рік розроблений і встановлений нею софт не відповідав техзавданню і містив велику кількість помилок та зауважень. На 2014 рік ця Система в «Укртрансгазі» не використовувалась.

Ціна нинішньої угоди на третину нижча від очікуваної вартості закупівлі у 88,82 млн грн.

Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАНУ не допустили до аукціону, оскільки він вказав досвід розробки і впровадження системи паспортизації замість «успішної реалізації за останні п’ять років не менше одного проекту з впровадження програмних засобів і методів управління цілісністю трубопроводів» у якості генпідрядника.

Інститут оскаржив своє відхилення в АМКУ, заявивши, що створив систему паспортизації та моніторингу технічного стану магістрального аміакопроводу ДП «Укрхімтрансаміак». Замовник відповів, що Інститут не підтвердив відповідність створеної системи галузевим міжнародним стандартам і надав договори за 2003-2011 роки замість останніх п’яти років, а також не надав сертифікат системи менеджменту. Зрештою скаржник відкликав скаргу.

Єдиним допущеним конкурентом на активних торгах було ТОО «Нефтегаздиагностика- Казахстан» (Казахстан) Андрія Даниловича, Віктора Лещенка і Каната Кабатаєва.

Із 2011 року голландська компанія «Rosen Europe B.V.» зі складу швейцарської «Rosen Group» отримала підрядів два підряди «Укртранснафти» та її філії «МГ «Дружба» щодо послуг з інспектування трубопроводів на загальну суму 20,54 млн євро. Також у 2014 році вона отримала підрядів «Укртранснафти» на суму 290 тис євро, а в 2011 році – на суму 1,93 млн євро. Крім того, за даними ЗМІ, вона мала контракт на послуги з діагностування магістральних газопроводів «Укртрансгазу», який діяв у 2004-2015 роках.