У керівника кооперативу Кацуб і Бакуліних забрали на користь держави гектар на березі дамби Київського водосховища
05.07.2019   //   202 Переглядів

Суд витребував з незаконного володіння Василя Корінчука 9 ділянок загальною площею 1,04 га на користь держави в особі Кабміну. Про це свідчить постанова Київського апеляційного суду від 23 травня.

Ділянки розташовані в межах Лебедівської сільської ради Вишгородського району Київської області.

У грудні 2013 року ця земля була відведена у приватну власність Тетяні Кудряшовій, яка вже за кілька тижнів у січні 2014-го перепродала ділянку Вадиму Кикотю, помічнику нардепа Ярослава Москаленка (голова групи «Воля народу») з 2012 року і донедавна.

Кикоть змінив цільове призначення ділянки (з ведення особистого селянського господарства на індивідуальне садівництво) у Вишгородській РДА, після чого у жовтні відчужив її на користь Василя Корінчука, який поділив її на дев’ять частин.

Суд, розглядаючи позов обласної прокуратури, встановив, що це лісові ділянки, що перебували у постійному користуванні ДП «Вищедубечанське лісове господарство». І при передачі ділянки Кудряшовій Держземагенство незаконно змінило призначення землі з лісогосподарського призначення на селянське. Така зміна можлива лише за згодом Кабміну, а останній її не давав.

Суд визнав недійсними наказ обласного Держземагенства про надання ділянки у власність Кудряшовій, розпорядження Вишгородської РДА про зміну цільового призначення ділянки, і витребував землю на користь держави.

Нагадаємо, поруч із вказаними 1,04 га у Лебедівці на Вадима Кикотя у 2013-2014 рр було оформлено ще 1,91 га. Крім того, у 2016 році на нього оформлено 0,2 га у с. Хотянівка, а також у 2018 році – 3,86 га в урочищі «Туровча лісова-2» на території Лютезької сільради (все у Вишгородському районі).

Василь Корінчук є керівником ГО «Садівницьке товариство «Бобер» у с. Хотянівка, у межах якого збудували свої маєтки родини Кацуб, Присяжнюків, Бакуліних та ін. Цільове призначення ділянок під «індивідуальну дачну забудову» членам СТ «Бобер» змінив голова Вишгородської РДА Вячеслав Савенок.

Савенок, його заступник Олексій Данчин, і нардеп Ярослав Москаленко є засновниками Громадської організації «Джерело» (с. Лютіж). Дружина Вячеслава Савенка Тамара Савенок є сільським головою Лютежа. Сам Москаленко має прописку у Лютежі, хоча живе, ймовірніше, у с. Осещина.

Наразі Кикоть залишається керівником ТОВ «Синтез», засновником якого є Ярослав Москаленко.

Москаленко вперше став нардепом від Партії регіонів у 2012 році, а до того був першим заступником голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка і очолював Вишгородську РДА.