Фірма депутата Козловського будує багатоповерхівки на поцупленій у міста землі
05.07.2019   //   290 Переглядів

Ділянка площею 1,29 га на вул. Липинського, 27 у Львові, де ТОВ «Авалон юніон» розпочало будівництво  кварталу багатоповерхівок, п’ять років тому була фактично вкрадена із власності територіальної громади Львова. Основний учасник схеми – контролер і фактичний власник групи компаній «Авалон» Григорій Козловський, депутат Львівської міської ради.

Про це йдеться у розслідуванні «Наші гроші. Львів» «Парк авалонського періоду».

Схема, за якою це було зроблено, описана у кримінальному провадженні, яке поліція розпочала у 2016 році, але закрила вже за кілька місяців після того. З матеріалів справи стало відомо, що ділянку поцупили під час розпродажу майна збанкрутілого ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод».

Під час аукціону у 2014 р., який був організований Фондом держмайна,  ТОВ «ВМпроект» за 1,38 млн грн. придбала низку промислових будівель, зокрема «фінський будинок» площею 58,6 кв. м, став-накопичувач, дамбу тощо. Ця нерухомість була розташована на ділянці площею 1,29 га. Якщо приміщення та дамба зі ставком належала заводу на правах власності, то земля була лише у праві постійного користування.

Проте це не завадило директорові та власнику «ВМпроекту» Ростиславу Павліву укласти договір іпотеки з Ігорем Чорнієм і віддати в заставу не лише придбане на аукціоні майно, але й земельну ділянку.

За кілька днів після укладання договору іпотеки Чорній заявив про «порушення вимог умов договору позики». І вже 24 вересня сторони уклали новий договір «про задоволення вимог іпотекодержателя». Вимоги задовольнили тим, що фірма «ВМпроект» в погашення свого боргу віддала все майно, яке вона придбала на аукціоні та ділянку, яка їй не належить.

Саме цей договір став підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку площею 1,29 га на вул. Липинського, 27 за Чорнієм відділом Держземагентства у місті Львові 9 жовтня 2014 року.

Менш ніж за місяць, 22 жовтня того ж 2014 року, Чорній став співзасновником ТОВ «Амматі», і внеском до статутного фонду він віддав все отримане в погашення боргу майно разом із ділянкою. У той самий день Реєстраційна служба Львівського міського управління юстиції видала нове свідоцтво про право власності на «фінський будиночок», дамбу ставок та ділянку ТОВ «Амматі».

Другим співзасновником та директором ТОВ «Амматі» був Григорій Козловський. Товариство проіснувало заледве півроку (з 6.08.2014 до 28.01.2015) проте обидва співвласники, і Чорній, і Козловський, покинули його ще до офіційної ліквідації.

Ігор Чорній залишив все внесене майно «на розсуд товариства», а Григорій Козловський отримав майно та ділянку на вул. Липинського, 27 «в рахунок коштів, внесених ним раніше в статутний капітал».

Нині ділянкою володіє не Григорій Козловський, а 27-річна Віталія Дяченко, його племінниця.

Журналісти звернули увагу, що рік тому мерія виграла справу щодо ділянки, яка знаходиться поруч з 1,29 га на Липинського, 27, які нині належать племінниці Козловського. Йдеться про ділянку площею лише 0,15 га, теж на Липинського, 27, де компанія «Інвест-Регіон» почала будівництво заправки.

Схема захоплення ділянки була ідентична – фізична особа (ім’я в постанові суду приховано) придбала нежитлові приміщення збанкрутілого «Львівського дослідного нафтомаслозаводу» з аукціону.  Потім ця особа віддала придбане майно в іпотеку, але вже разом з ділянкою, на якій воно було розташовано. Далі ще двічі передали інших власникам і компанія «Інвест-Регіон» стала «добросовісним набувачем». Попри це колегія суддів Апеляційного суду Львівської області визнала першопочатковий договір про іпотеку недійсним, а ділянку належною до комунальної власності.

Ця ділянка формально досі не повернута у комунальну власність. Як пояснила директор юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, справа проходить вже третє коло в судах – наразі в касаційній інстанції.

Як раніше повідомляли «Наші гроші. Львів», нещодавно виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив «узаконити» ТОВ «Авалон юніон» будівництво чотирьох багатоповерхових будинків на вул. Липинського, 27, яке суперечить основним містобудівним документам: Генеральному плану Львову та плану зонування.